Згідно з церковними переказами, саме Михайло зміг перемогти диявола – занепалого ангела з його підданими, і скинути їх з небес до пекла. З тих пір архангел Михайло очолив святе ангельське воїнство, вірне Богові і стоїть на сторожі закону Божого. 

У народі архангел Михайло вважається головним борцем проти беззаконня і несправедливості серед людей. Також він стоїть на брамі раю, супроводжує душі померлих людей, і молить Бога про прощення грішників, що розкаялися.

Народні традиції у День Михайла

Існує прикмета про те, що на День святого Михайла випадає перший густий сніг. Кажуть, що це святий приходить на землю – «Михайло на білому коні приїхав»

Через тиждень після Михайла починається Пилипівка – 40-денний  піст до Різдва. Тож на Михайла гостей чекає стіл накритий усякими м’ясними стравами. І чим більше гостей – тим краще! За прикметою – багато гостей вдома у цей день пророкують господарям заможний наступний рік.

Традиційно у цей день подають до столу холодець із яловичини або свинини. Чоловіки перші сідають за стіл і знімають пробу. Першим частували поважного гостя.

Що не можна робити в Михайлів день

- мити голову – так можна «змити розум»;

- рубати сокирою, різати ножем або ткати, щоб Михайло не образився;

- сваритися і навіть підвищувати голос – це свято - найкращий день для примирення;

- робити роботу в корисливих цілях - за таке Михайло може покарати;

- відмовляти в допомозі нужденним;

- братися за важку роботу.

Крім того, в народі вважається, що в цей день кожному воздасться за заслугами, тому грішники можуть отримати в цей день покарання з небес.

 Прикмети на 21 листопада

ІА "Вголос": НОВИНИ