Про це він написав у своїй колонці на «Економічній правді».
«Через специфіку своєї роботи я повинен думати про бюджет. Я закликаю тверезо оцінити можливості і вигоди Євробачення і нагадую, що проект повинен бути фінансово обґрунтованим. 1 мільярд гривень (у який вартість оцінили експерти – ред.) – це величезна сума. Зрештою, світ знає п'ять прикладів передавання права на проведення конкурсу. Наприклад, Франція у 1960 році передала його Британії», – написав він.
Данилюк додав, що, якщо Україна все ж вирішить проводити конкурс, слід сформулювати, «чому ми це робимо, і яка користь від цього для держави».
У той же час він розповів, що підготовку до конкурсу обговорили у середу на засіданні уряду, в результаті чого було вирішено протягом місяця провести відкритий національний конкурс для вибору міста, яке прийме Євробачення.
«Нам потрібне місто, яке точно знає, як використає цю можливість для свого розвитку», – написав він, нагадавши, що «після першого етапу децентралізації бюджети міст стали переважно профіцитними», а отже обране місто повинне буде розділити фінансові ризики з державою.
«Ми очікуємо від міст не тільки доброї волі на проведення, але й пакета інфраструктурних проектів, на які ми будемо залучати кошти інвесторів та донорів», – додав він.
Також Данилюк повідомив, що при Кабміні буде створено проектний офіс, який займеться підготовкою до Євробачення і запевнив, що підготовка пройде прозоро і під контролем громадськості і волонтерів.
«Важливе завдання – комунікації навколо конкурсу. Ми повинні розповісти світові про себе і довести інвесторам, що Україна є сприятливим місцем для інвестицій. Це означає прискорення реформ і демонстрація нового рівня держуправління», – написав міністр.
Як повідомляв «Вголос», офіційну підготовку до пісенного конкурсу «Євробачення-2017» Україна розпочне через три тижні.
Як відомо, після перемоги Джамали про готовність прийняти у своєму місті пісенний конкурс «Євробачення» в 2017 році вже заявили мери низки українських міст, зокрема Києва, Дніпропетровська, Одеси, Львова й Херсона.
Генеральний директор Національної телекомпанії Зураб Аласанія вважає, що пісенний конкурс «Євробачення-2017» можна провести не в одному, а в кількох містах України.
Як писав «Вголос», міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що не проти того, щоб пісенний конкурс «Євробачення» наступного року провели у Львові.
Водночас відомі львівські громадські діячі та активісти зазначили, що «Євробачення» можна проводити у Львові лише після того, як буде завершено кримінальні справи щодо зловживань під час Євро-2012.
Нагадаємо, у Кабміні зазначили, що мінімальна сума, витрачена на проведення міжнародного пісенного конкурсу «Євробачення», може коливатися в межах 8-15 млн євро.
ІА "Вголос": НОВИНИ