Про це йдеться в основних напрямках бюджетної політики на 2015-2017-й, опублікованих на сайті Міністерства фінансів Росії, передає телеканал «Дождь».

Однак, на думку міністерства, Росія має достатні резерви для компенсації більшої частини втрат у середньостроковій перспективі.

«У короткостроковому і середньостроковому періодах у Росії достатньо резервів для компенсації більшій частині можливих економічних втрат, пов'язаних з санкціями», - йдеться в повідомленні.

Проте «в більш тривалій перспективі санкції можуть зробити істотний вплив на зниження бюджетної стійкості, а також погіршення умов і скорочення можливостей для модернізації при обмеженні імпорту технологій, інвестицій і передових практик».

При цьому при складанні прогнозу Мінфін використовував сценарій, згідно з яким в економіці будуть «відносно стабільні умови», а масштабні економічні санкції до Росії застосовуватися не будуть.

«Введення санкцій щодо окремих галузей російської економіки може привести до погіршення їх фінансового стану, умов запозичення, зростанню премій за ризик і посиленню відтоку капіталу. Це може привести до подальшого ослаблення обмінного курсу, зростання інфляції та погіршення споживчої впевненості», - зазначає Мінфін.

Нагадаємо, сьогодні, 10 липня Європейський союз додав ще 11 імен до списку санкцій у зв’язку з українською кризою.

Відзначимо, США та ЄС неодноразово заявляли про ймовірність введення санкції третьої фази, проте цей крок постійно відкладається. Так, 1 липня Рада ЄС заявила, що не рекомендуватиме переходити до третього, економічного, етапу санкцій проти Росії

Як писав «Вголос», санкції, які досі ввели Європа і Америка, мали, скоріше, символічний характер, однак навіть вони призвели до відтоку 100 млрд доларів США з РФ.

ІА "Вголос": НОВИНИ