Про це повідомили у прес-службі Мінкульту.
«Під час підготовки до участі у судових засіданнях щодо колекції археологічних знахідок «Крим. Золотий острів у Чорному морі» виникає ряд перешкод та технічних затримок, пов’язаних з участю у судовому засіданні української делегації», — йдеться у повідомленні.
У відомстві також повідомили, що є інформація з різних джерел щодо участі в процесі представників кримських музеїв, та певного впливу на них третіх осіб, що ставить під сумнів об’єктивність представлення сторін.
«Втім, Мінкультури зараз активно співпрацює у робочому режимі з посольством Королівства Нідерланди і сподівається на позитивне вирішення цього питання», - повідомили у прес-службі.
Як відомо, конфлікт навколо експонатів кримських музеїв виник через анексію Криму РФ. Саме в цей час експонати перебували на виставці в Амстердамі. Однак після завершення виставки нідерландська сторона, не зважаючи на надані раніше гарантії, заявила про неможливість повернення кримських експонатів Національному музею історії України, який був визначений їх зберігачем, мотивуючи відмову можливими претензіями з боку кримських музеїв.
Контракт, який надавав право на тимчасове зберігання колекції Музеєм Алларда Пірсона завершився 13.06.2014 року, після чого, згідно із законом, ці культурні цінності вважаються незаконно вивезеними з України і підлягають поверненню.
З огляду на це, у 2014 році Міністерство культури направило запити до ГПУ та МВС про порушення кримінального провадження щодо незаконного перебування предметів Музейного фонду України, які є власністю держави, на території Королівства Нідерланди.
ІА "Вголос": НОВИНИ