Про це повідомляє «Українська правда» із посиланням на співрозмовника в оборонному парламентському комітеті та на лист міністра оборони Рустема Умєрова до комітету, який є у розпорядженні УП.
У листі зазначається, що Міноборони вже розробило законопроєкт, спрямований на вдосконалення механізмів ротації, а також на визначення умов і порядку звільнення окремих категорій військовослужбовців під час воєнного стану.
Проєкт закону був направлений на погодження до Генерального штабу Збройних сил України та Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту.
Аргументи Генштабу
Генеральний штаб ЗСУ не підтримав законопроєкт, зазначивши, що його реалізація можлива лише за умови достатнього накопичення військово-навченого резерву. За оцінками Генштабу, реалізація законопроєкту може призвести до звільнення 108 тисяч військовослужбовців (зокрема 14 тисяч офіцерів), що суттєво знизить укомплектованість бойових підрозділів.
Альтернативні варіанти
Міноборони також розглядає два альтернативні підходи до вирішення питання:
- Реабілітація та відпустка: військовослужбовцям, які протягом 36 місяців брали участь у бойових діях щонайменше 18 місяців, пропонується направлення на реабілітацію до 2 місяців із подальшою одноразовою відпусткою на 30 днів зі збереженням грошового забезпечення.
- Довготривала відпустка: додаткова одноразова відпустка на 90 днів зі збереженням щомісячного грошового забезпечення.
Також пропонується запровадити обов’язкову ротацію для військових, які протягом 90 діб брали безпосередню участь у бойових діях.
Запит на відтермінування
Міноборони просить відтермінувати підготовку законопроєкту, щоб забезпечити детальне обговорення запропонованих варіантів і прийняття відповідного рішення на рівні керівництва держави.
Рішення щодо законопроєкту очікується не раніше березня 2025 року.
ІА "Вголос": НОВИНИ