Як інформує прес-служба Мінприроди, фахівцями були взяті проби води в місцях появи жовто-коричневих плям у верхньому б’єфі Київського та верхів’ї Канівського водосховищ, вище Київської ГЕС, у водоймах Києва. Згідно з попередніми оцінками, було виявлено значну кількість органічних речовин, і високий вміст заліза.

Найбільш помітні зміни у гідрохімічному стані води водосховищ каскаду та основних водотоків басейну відбуваються у Київському водосховищі та верхів’ї річки Дніпро. Води річок Прип’яті, Ужа та Десни, які, протікаючи заболоченими територіями, насичуються залізом та марганцем здійснюють основний вплив на динаміку змін вмісту заліза у воді зазначених річок, а також Київського, Канівського водосховищ.

У зимовий період 2012-2013 року, в наслідок тривалих морозів на річках та водоймах басейну Дніпра сформувався льодостав. Протягом останнього місяця за рахунок відлиги збільшився приток до Київського водосховища з верхнього Дніпра та Прип’яті.

Після відлиги спостерігалось зниження температури повітря, що призвело до падіння рівнів води і зниження окислювальних процесів. Саме перепад температури може бути причиною появи жовто-коричневого кольору води у Київському та Канівському водосховищах. Як показали результати спостережень, вміст заліза загального перевищує нормативи у 2 рази, що підтверджує той факт, що причиною походження жовтого кольору води є природний фактор.

Як відзначають представники Держводагентства України, таке явище спостерігається під час водопілля, та ніяк не пов’язано зі скиданням стічних вод. За інформацією Київводоканалу, якість питної води, яка поступає споживачам, відповідає нормативам.

У свою чергу, представники Держводагенства України та Державної екологічної інспекції України повідомляють, що якість води у київських водоймах у нормі, загрози здоров’ю не несе. Офіційні висновки будуть представлені 25 березня, після досконального вивчення усіх зразків. Ситуацію узяв під контроль Міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков.

ІА "Вголос": НОВИНИ