Народний союз „Українці” на парламентських виборах хоче вступити в блок з іншими правими або ж правоцентристськими партіями. Про це сьогодні на прес-конференції повідомив один із співзасновників, член президії політради Народного союзу „Українці” Антін Радомський.

Попри те, що нещодавно лідер нової партії Андрій Парубій декларував її як праву політичну силу, після проведення установчого з’їзду партії 29 січня 2005 року у заяві для ЗМІ засновники уникли термінів «правий”, „націоналістичний” чи якихось інших, котрі би чітко вказували на її ідеологічне обличчя. Було тільки відзначено, що створити нову політичну партію вирішили „учасники акцій протесту проти фальсифікації виборів президента”, а головною метою партії є „збереження й розширення досягнень »помаранчевої революції«, спрямування її потенціалу на поглиблення процесів суспільного й економічного розвитку, зміцнення народовладдя, національної єдності й самоідентифікації.” Не зафіксовано чітких вказівок на ідеологічну спрямованість партії і у її назві: Народний союз »Українці".

Більше того, як зазначав Андрій Парубій, „ідеї новоствореної партії будуть такими, що швидше дійдуть до свідомості виборців, аніж ті, що намагається донести до них та ж „Свобода”. Партія повинна йти в ногу з суспільством і пропонувати ті ідеї, які є близькими для цього суспільства, і завойовувати його підтримку. На жаль мені так і не вдалося зробити цього реформувавши СНПУ у ВО „Свобода”. Проте як бачимо не все так просто з поширенням нових актуальних ідей. Окрім того ідея ідеєю, а в Парламент потрапити хочеться, а заради досягнення благородної мети, як бачимо, можна і в блок вступити, навіть з колишнім „батьківським”, проте незручним ВО „Свобода”.

Аналізуючи події, які відбуваються в правому українському політикумі мимоволі згадуєш коментар щодо нової партії Парубія, колишнього голови СНПУ Ярослава Андрушківа, який стверджував „Всі їхні ініціативи є досить віддаленими, а тому я не хотів би втручатися у їхні прогнози. Проте мені здається, що на сьогодні Парубій просто займається піаром, колись кожен олігарх хотів мати свою партію, тепер кожен політик хоче мати свою партію, або принаймні свій бренд, і відповідно при блокуванні чи складанні списків представляти собою більше, ніж окрему особу.” Партія вже є, тепер лише залишилось придумати якусь стратегію яка допоможе набрати прохідних 3%.

ІА "Вголос": НОВИНИ