Таке рішення в агентстві пояснили трьома факторами. Мова йде, по-перше, про ескалацію соціальної і політичної напруженості в країні і ризиком серйозної адміністративного кризи або тривалої політичної невизначеності. Другою причиною є підвищений ризик браку зовнішньої ліквідності з-за зростаючого попиту серед населення України на іноземну валюту на тлі політичної кризи і недавнього ослаблення національної валюти.

Третьою причиною названо зниження передбачуваності підтримки зовнішньої ліквідності з боку Росії. Готовність російської влади виплатити Україні кредит в 15 мільярдів доларів може різко знизитися у випадку зміни курсу на зближення з Євросоюзом. Відставка Кабінету міністрів та ризик вимушених дострокових президентських виборів на Україні також вносить невизначеність у відносини між країнами, стверджує агентство.

За матеріалами Moody's, негативний прогноз був встановлений через велику ймовірність кризи зовнішньої ліквідності, незалежно від того, чи отримає Україна економічну допомогу з боку Росії. Агентство сумнівається, що уряд зможе ефективно вирішувати основні структурні проблеми країни, йдеться у висновку.

Раніше, 28 січня, про пониження кредитних рейтингів України в іноземній валюті оголосило агентство Standard&poor's. Рішення було обґрунтоване зниження ймовірності отримання кредиту від Росії на тлі напруженою політичною ситуацією в країні.

Нагадаємо, у листопаді 2013 року Moody's заявило, що очікує зниження кредитоспроможності Українипаузи в євроінтеграції. "Відстрочка планів щодо підписання з ЄС Угоди про асоціацію знижує ризик погіршення в найближчому майбутньому зовнішньої ліквідності України. У той же час призупинення країною подальшої інтеграції в ЄС буде стримувати доступ України до європейського ринку та обмежує подальше збільшення її конкурентоспроможності, законодавства та енергоефективності, що негативно для кредитоспроможності країни", - сказано в звіті Moody's.

Київ домовився з Москвою про отримання кредиту в розмірі 15 мільярдів доларів в грудні 2013 року. Це сталося після того, як влада України оголосила про курс на зближення з Росією. Рішення викликало масові виступи прихильників курсу на євроінтеграцію. Після того, як на тлі протестів уряд України пішов у відставку, президент РФ Володимир Путін оголосив, що укладені раніше економічні та фінансові домовленості не будуть переглядатися, якщо до влади в Україні прийде опозиція.

Джерело: Дзеркало тижня

ІА "Вголос": НОВИНИ