Про це сьогодні у Львові під час зустрічі «Вишеградської четвірки» повідомила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль, передає кореспондент «Вголосу».
Вона запевнила, що питання будівництва «Північного потоку-2» Україна підіймала на різних рівнях: на Європейській комісії, під час спілкування з дипломатами країн-учасниць «Вишеградської четвірки» і безпосередньо з Німеччиною.
«Ми вважаємо, що проект «Північний потік – 2» порушує вимоги Енергетичного союзу і є суто політичним проектом, який будуть використовувати для подальшого тиску на ситуацію в нашій країні. «Північний потік – 2» не може сприяти диверсифікації постачання газу в Європу, адже Україна є надійним транзитером. Ми виконуємо вісі свої транзитні зобов'язання і забезпечуємо транзит у необхідних обсягах. Через це будівництво газопотоку викликає у нас великі сумніви, що проект буде реалізовано з огляду на його як невідповідність вимогам Енергетичного союзу і загальній ситуації», – підкреслила повідомила заступник міністра.
Як писав «Вголос», сьогодні у Львові під час зустрічі «Вишеградської четвірки» обговорили питання енергонезалежності України.
Нагадаємо, на початку січня «Нафтогаз України» подав скаргу до Єврокомісії щодо порушення європейського енергетичного законодавства у проекті будівництва газопроводу «Північний потік – 2», ініційованого Росією.
18 грудня президент Європейської ради Дональд Туск заявив, що пропозиція проекту газопроводу «Північний потік-2» не відповідає нормам ЄС щодо диверсифікації джерел постачання і може підірвати роль України як газового транзитера.
Як президент Європейської ради, Туск не має останнього слова щодо того, чи буде проект «Північного потоку – 2» погоджений Євросоюзом. Головну роль у цьому питанні відіграє Європейська комісія.
Цей проект підтримує Берлін, оскільки він може подвоїти потужності газопроводу «Північний потік», яким постачається газ до Німеччини.
У липні цього року російська компанія «Газпром», а також компанії E.On, Shell і OMV домовилися про розширення потужностей газопроводу «Північний потік» шляхом добудови третьої та четвертої гілок цього газогону.
Міністр енергетики Росії Олександр Новак заявив, що проект будівництва газопроводу по дну Балтійського моря «Північний потік – 2» не потребує погодження Єврокомісії.
Маршрут газопроводу потужністю 55 мільярдів кубів має пройти від Кінгісеппського району Ленінградської області Росії у районі Усть-Луги до німецького Грайфсвальда через територіальні води Росії та Німеччини, а також торкнеться економічних зон Фінляндії, Данії та Швеції. Загальна протяжність маршруту має становити 1225 кілометрів.
Будівництво газопроводу «Північний потік», від Росії до Німеччини, розпочалося у 2010 році. Перша гілка його вже збудована.
Цього року у Брюсселі ухвалили рішення, що Єврокомісія має здійснити перевірку, перш ніж підписуватиметься будь-який контракт на транзит, постачання газу, а також на будівництво інфраструктурних об’єктів.
ІА "Вголос": НОВИНИ