Про це розповів директор лікарні Сергій Федоренко, пише Суспільне
Станом на 14 березня, на лікуванні в медустанові перебувають 11 хворих, з них семеро — діти.
«Збільшення захворюваності спостерігаємо як серед дорослих, так і серед дітей. Віковий ценз дитячого населення — від кількох місяців до 12-13 років. З них — 5-7% це малюки до року. Дорослі — віком від 40 до 50 років, а впродовж останнього тижня маємо двох хворих — 30 і 35 років», — каже Сергій Федоренко.
Ріст небезпечного захворювання, за словами лікаря, пов’язаний з тим, що весною знижується імунітет і людина стає більш сприятливою до дії вірусів.
«Починається хвороба із катаральних явищ: нежитю, легкого покашлювання, підвищення температури, а згодом в процес »втягуються« мозкові оболонки і виникають вірусні менінгіти», — пояснив медик.
Серозний менінгіт, як каже лікар, є досить небезпечний, однак в цілому протікає легше, ніж бактеріальний. Як правило, якщо імунна система організму функціонує нормально, хворі на цей тип менінгіту не обов’язково потребують особливого лікування та швидко одужують.
«Якщо немає супутніх хвороб, таких як цукровий діабет, бронхіальна астма, чи хвороби в анамнезі крові, то перебіг вірусних менінгітів є доброякісним, при наявності ж таких захворювань, недуга лікується важче та вимагає динамічного спостереження в лікаря невролога», — зазначає Сергій Федоренко.
Вірусний менінгіт може призводити до таких ускладнень як судоми, погіршення слуху, погіршення координації рухів, проблеми з пам'яттю.
«Не варто нехтувати будь-якими навіть легкими катаральними проявами зі сторони верхніх дихальних шляхів і при появі гострого болю голови впродовж певного періоду часу, негайно звертатись за кваліфікованою допомогою», — наголошує Федоренко.
Вірусний менінгіт — вид менінгіту, при якому виникає серозне (лімфоцитарне) запалення мозкових оболонок. Клінічні прояви різноманітні, переважають головний біль та гарячка. Вірусний менінгіт – це гостре інфекційне захворювання з ураженням мозкових оболонок головного мозку. У більшості випадків причиною його появи є вірусна інфекція, зокрема, ентеровіруси (Коксакі і ЕСНО), рідше вірус епідемічного паротиту, цитомегаловірус, герпесвірус, аденовіруси.
Заразитись менінгітом можна повітряно-крапельним, коли збудник локалізується у слизовій оболонці дихальних шляхів. При кашлі, чханні інфекційні агенти, перебуваючи у повітряному середовищі у формі аерозолю, потрапляють до організму здорової людини із зараженим повітрям; контактним, коли збудник локалізується на слизовій очей, у порожнині рота, на шкірі, на поверхні ран, потрапляючи з цих ділянок тіла на різні предмети, осідає на них. Зараження відбувається при контакті з інфікованими предметами; водним – через воду, при купанні у забруднених водоймищах, басейнах (при заковтуванні води).
ІА "Вголос": НОВИНИ