Вона розповіла, що 21-23 жовтня цього року у Любліні відбувся Конгрес культури Східного партнерства, який став початком перегляду культурної співпраці з Європейським Союзом.
«90% коштів проекту «Східне партнерство» йдуть на вкрай неефективні програми, зокрема на програму енергозбереження, вишколу державних чиновників та інші. Все воно не має ніякого сенсу. Ми про це ніколи не чуємо, адже усі кошти йдуть в державні установи і неважко здогадатися куди вони потім зникають. Саме тому постало питання: реанімувати Східне партнерство, щоб воно виконувало свої функції, або з почестями його поховати. Було обрано другий варіант, але пріоритетним у діяльності Східного партнерства має стати співпраця у сфері культури», - зазначила Ірина Магдиш.
Вона додала, що під час Конгресу у Любліні в десяти робочих групах були виготовлені конкретні рекомендації, які ляжуть в основу підсумкового документа, скерованого до структур Європейського Союзу.
Кінцевий документ Конгресу культури Східного партнерства буде підготований та сформований у Львові. Ірина Магдиш пояснила, що Львів для цього вибрали не випадково. Саме це місто, за її словами, може стати пілотним містом, на якому усі напрацьовані рекомендації будуть перевірені.
«На думку експертів, Львів, серед усіх міст та країн Східного партнерства, найбільше підсунувся до якогось найбільш ефективного механізму діяльності. Власне зі Львова прийшли такі дві найвагоміші рекомендації: реформувати систему розподілу грантів, а також виробити систему критеріїв, за якими будуть оцінювати проекти, і які будуть враховувати специфіку країн», - розповіла Ірина Магдиш.
За її словами, Конгрес у Львові триватиме два дні.
Східне партнерство — проект Європейського Союзу (ЄС), що має на меті зміцнення стосунків зі східними сусідами ЄС і є продовженням східного напрямку існуючої Європейської політики сусідства. ніціатива Східного партнерства була представлена Польщею за підтримки Швеції у травні 2008 року на Раді ЄС. Ця ініціатива передбачала участь 6 країн Східної Європи — України, Молдови, Білорусі, Грузії, Вірменії та Азербайджану.
ІА "Вголос": НОВИНИ