Відомо, що фігурант справи залучив до створення фейкових акаунтів майже 11 тисяч карток одного з українських мобільних операторів.
Про це повідомила пресслужба СБУ у фейсбук.
«Потужності» цієї ботоферми активно використовувала велика російська інтернет-платформа, яка незаконно здає в оренду чужі телефонні номери. Це давало можливість створювати тисячі фейкових акаунтів у соцмережах, месенджерах та відеохостингах. Через них відбувалося масштабне спотворення інформаційного простору, «накрутка» переглядів, вподобань, коментарів.
У такий спосіб відбувався вплив на суспільну свідомість, зокрема, в інтересах ворожої пропаганди.
Слідством було встановлено, що фігурант ініціативно вийшов на росіян через спеціалізований Telegram-канал та домовився про умови співпраці й оплати. Після цього він отримав детальні інструкції щодо запуску роботи ботоферми. Представники рф надали йому доступ до програмного забезпечення, а технічне обладнання для функціонування ботоферми зловмисник придбав сам.
Експертиза засвідчила, що підозрюваний використовував SIM-банки, які дають можливість швидкої заміни сім-карт та підміни міжнародних ідентифікаторів мобільного обладнання (IMEI) для приховування своєї протиправної діяльності та уникнення блокування оператором.
Чоловіку тепер загрожує до 6 років.
Читайте також:
-
Єврокомісія хоче зупинити спрощений візовий режим з росією -
У Самборі зі зброєю затримали 25-річного водія мікроавтобуса. Фото -
У Харкові жінка привласнила собі гуманітарку на 150 тисяч гривень
ІА "Вголос": НОВИНИ