Наскрізною темою цьогорічного фестивалю організатори вибрали «Кіно як пропаганда». «Доволі суперечлива тема, яка, однак, має чимало питань, на які намагатимуться дати відповіді під час фестивалю. Все це робитимуть щодня, розкриваючи одну з тем, до прикладу, фашизм-антифашизм, комунізм-імперіалізм тощо) через призму полярних поглядів, втілених у картинах Олександра Довженка, Лені Ріфеншталь, Анатоля Литвака, Дзиги Вертова та інших видатних митців, чиї роботи, суперечливі ідеологічно, тим не менше залишаються шедеврами з точки зору кіно», - зазначили організатори.
У рамках фестивалю відбудеться круглий стіл на тему: «Кіно - пропаганда чи мистецтво?», який організовано спільно із Галицьким дискусійним клубом «Митуса». Для участі у дискусії будуть залучені кінематографісти, історики, культурологи та психологи, які комплексно та різнобічно розглянуть тему пропаганди у кіно зокрема, і в мистецтві загалом.
Щодо класика-патрона, то ним цього року стане Франсуа Трюффо, видатний французький режисер, один із засновників «нової хвилі». Але, на жаль, сам режисер до Львова на фестиваль не приїде. Але саме на його честь під час відкриття буде прикріплена нова табличка на будинку вулиці, яка вже носить ім’я патронів попередніх Фестивалів – Федеріко Фелліні і Інгмара Бергмана. Окрім його імені, там ще з’явиться і прізвище видатного українського режисера Юрія Іллєнка, який помер цього року.
Організатори фестивалю планують здійснити переклад та озвучування українською мовою стрічки Франсуа Трюффо «Американська ніч». Цей захід планується провести разом із Французьким Альянсом у Львові, за сприянням якого Посольство Франції в Україні також надає фестивалю субтитровану українською мовою ретроспективу іншого представника французької «нової хвилі» Еріка Ромера. Озвучувати фільм будуть актори театру ім. Курбаса, які вже мають такий досвід.
Щодо перекладів фільму, то на фестивалі передбачений спеціальний приз за найкращий переклад.
До основної теми Фестивалю впритул наближається і традиційна вже програма «Інший погляд», яка цього року презентує нову хвилю кіно Мексики. Стрижнем програми стане альманах «Революція», який об’єднав в одному проекті десять режисерів, що розглядають тему революції у контексті сучасного життя країни, без гасел та пропаганди.
Але окрім потужної міжнародної програми, буде представлено і українське кіно. Однією із чільних подій фестивалю стане показ стрічки «Крос» Марини Вроди, що здобула цьогоріч «Золоту пальмову гілку» у Каннах. Також «КіноЛев» покаже нові роботи відомих українських аніматорів Анатолія Лавренішина, Олександра Шмигуна та Степана Коваля, а також документальні та ігрові стрічки молодих українських кінематографістів.
Чудовим доповненням програми Фестивалю стануть щоденні арт-прелюдії – візуальні, текстові і музичні перформанси молодих талановитих митців.
Загалом, за словами організаторів, цьогоріч під час «КіноЛева» планується показати близько 100 кінофільмів, в тому числі і короткометражок. Для цього протягом року організатори фестивалю співпрацюють з іншими українськими та іноземними кінофестивалями, що дає змогу відібрати справді якісне кіно для львівського глядача.
Цього року для фестивалю було обрано три майданчики для показів. Окрім відкритого майданчика у дворику на вул. Валова, 18а, де покази відбуватимуться щодня з 20:00 до 03:00 год., також передбачено покази у залі факультету культури і мистецтв (вул. Валова, 18). Тут покази відбуватимуться також щодня з 12:00 до 20:00.
Третій майданчик – Музей-меморіал «Тюрма на Лонцького» (вул. Степана Бандери, 1). Тема фестивалю надзвичайно близька до музейної тематики.
Детальну програму Фестивалю можна переглянути на сайті Музею Ідей.
ІА "Вголос": НОВИНИ