Дослідження проводили вчені з Королівського коледжу у Лондоні.
Вони зосередилися на п'яти найбільш небезпечних операціях: операція на стравоході, видалення частини прямої кишки, коронарне шунтування, аневризма черевної порожнини та видалення легені.
Проаналізувавши понад 4,1 мільйона операцій у 2008-2011 роках, із яких близько 27,5 тисячі закінчилися смертю пацієнта протягом 30 днів після втручання, вчені помітили незвичайну закономірність. З'ясувалося, що 4,5% усіх смертей припадає на вихідні.
У цілому «пацієнти вихідного дня» частіше мали декілька захворювань і довше чекали на допомогу. Ризик смертельного результату зростав на 1,09% за кожен день тижня, окрім понеділка.
Також вчені відзначили значне збільшення смертності у п'ятницю порівняно з понеділком.
Найчастіше смертельний результат зустрічався при операціях на стравоході (35 випадків на 1000 операцій), при аневризмі аорти черевної порожнини (34 випадки на 1000 операцій), при операціях на прямій кишці (24 випадки на 1000 операцій) та при видаленні легені (20 випадків на 1000 операцій).
Вчені пов'язують виявлену закономірність із тим, що на вихідних у лікарнях не вистачає кадрів для надання якісної допомоги пацієнтам.
Джерело: Кореспондент
ІА "Вголос": НОВИНИ