Про це повідомила прес-служба Львівської міськради.
Як зазначили організатори, Фестиваль приурочений до Дня захисту дітей, відбувається щорічно та є улюбленим святом малечі. Ідея фестивалю - популяризація української казки.
За десятиріччя існування фестивалю його відвідали колективи із Польщі, Львова, Львівської області, Івано-Франківська, Чернівців, Рівного, Луцька, Полтави, Києва, Харкова, Черкас, Чернігова, Сум, Кіровограда, Херсона, Запоріжжя, Луганська, Донецька. Для колективів це хороша нагода познайомити відвідувачів із своєю творчістю.
Щороку у фестивалі беруть участь колективи зі Львова та Львівської області, із західного регіону України і малий відсоток колективів із центральної та східної України. Зважаючи на останні події в Україні та на всеоб'єднуюче гасло «Україна єдина», організатори XI фестивалю мають на меті прийняти переважаючу більшість колективів із Східної та Південної України.
У програмі фестивалю: перегляд конкурсних вистав, які оцінює компетентне журі, розваги та конкурси для учасників, різноманітні майстер-класи народних ремесел, екскурсії, частування, подарунки, дискотека та багато приємних несподіванок.
При вході до музею відвідувачі стають безпосередніми учасниками театралізованого відкриття фестивалю у якому беруть участь професійні актори. Територія музею – старі дерев'яні хати з солом’яними стріхами, зелені дерева, високі смереки, створюють найкращі декорації для відтворення казок.
Оцінює постановки колективів компетентне журі, до складу якого входять професійні актори, режисери, педагоги. Журі визначає переможців у кожній категорії та за наступними номінаціями:
- Кращий актор
- Краща режисура
- Краща сценарна розробка
- Краще художнє оформлення
- Краща хореографія
- Інші номінації на пропозицію журі
Після завершення виступів учасників фестивалю відбудеться урочисте нагородження переможців.
Впродовж фестивальних днів діють розважальні галявини. А саме:
- «Галявина маленьких майстрів» - народні майстри проводитимуть для дітей та учасників-колективів майстер-класи з різних ремесел: ткацтва, гончарства, розмальовування печі, виготовлення ляльки-мотанки з сіна, тканини, салфеток.
- «Галявина казкарів» - байки та легенди від казкарів, розповідь про казки.
- «Галявина розваг» - розваги та забави із Казковою панною, Квітковою панною та веселим Гайовичком.
- «Плекальня» - колискові в українських традиціях плекання дитини.
Фестиваль «Казка у гаю» - найкраща нагода для діток не лише дізнатись ще більше казок, а стати безпосереднім учасником дійства.
ІА "Вголос": НОВИНИ