Такі знахідки були зроблені в результаті експерименту Тест, який тривав з 2010 по 2016 рік, пише nv.ua.

Космонавти зібрали 19 проб космічного пилу з поверхні МКС під час виходів у відкритий космос. Дослідження проб космічного пилу з МКС двічі показали наявність у зразках представників родів Mycobacteria і Delftia, які є представниками типових наземних і морських родів бактерій.

Крім того, в експериментах різних років були виявлені фрагменти: ДНК представника морського бактеріопланктону, що мешкає в Баренцевому морі, а також ДНК бактерій, близьких по своїй первинній структурі бактерій, виявлених у пробах ґрунту острова Мадагаскар і ДНК деяких грибів.

Отримані експериментальні дані дозволили зробити висновок про геохімічний склад космічного пилу на висоті 400 км над поверхнею Землі і його джерела.

У зв'язку з виявленням на поверхні МКС життєздатних спор і фрагментів ДНК мікроорганізмів, вчені порахували, що потрібно встановити нову верхню межу біосфери Землі на висоті 400 км. Зараз ця умовна межа вважається розташованою на висоті 20 км

Поява морських і наземних мікроорганізмів на обшивці МКС вчені пояснюють "іоносферним ліфтом", коли речовини з поверхні Землі піднімаються на висоти іоносфери.

 

ІА "Вголос": НОВИНИ