У НАБУ заявили, що скасування Конституційним судом кримінальної відповідальності за незаконне збагачення відкриває посадовцям можливості для зловживань. Також це надає індульгенцію на корупцію.

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

«Відтепер мільйонні статки, отримані з джерел, законність яких не доведена, в Україні не вважаються карним злочином», - наголошують у НАБУ.

На думку Національного бюро, це рішення КС - політично вмотивоване і протирічить зобов’язанням України за ратифікованою Конвенцією ООН проти корупції, домовленостям із Міжнародним валютним фондом та Європейським Союзом.

«Україна — не перша держава, яка проходить на випробування конституційності норми про переслідування за незаконне збагачення. Подібні суперечки щодо нібито неконституційності редакції статті мали місце і у Литві. Однак, розглянувши це питання, литовський Конституційний Суд визнав норму »Незаконного збагачення« такою, що відповідає Основному Закону держави. Зазначимо, що ця норма у Литві набагато жорсткіша за українську редакцію. Її дія поширюється не лише на фізичних, а й на юридичних осіб», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що детективи НАБУ розслідують факти незаконного збагачення на суму понад півмільярда гривень в межах 65 кримінальних проваджень. Серед підозрюваних осіб — судді, прокурори, народні депутати, колишні та чинні керівники органів державної влади, зазначають у Бюро.

У НАБУ наголосили, що рішення КС означає, що всі кримінальні провадженні в частині, що стосується незаконного збагачення цих осіб, будуть закриті. Так само як і справи, які вже слухаються в суді.

«Поновити розслідування стосовно фігурантів всіх 65 кримінальних проваджень, а також підозрюваних та обвинувачених за вже викритими фактами незаконного збагачення (в разі повернення відповідної статті до ККУ) буде неможливим, адже закон не має зворотної сили. Тому набуте майно за замовчуванням вважатиметься законним, безвідносно до джерел його походження», - пояснюють у Бюро.

У НАБУ зазначають, що ухвалене рішення Конституційного Суду – «це крок назад у антикорупційній боротьбі України та крок назустріч реваншу старої системи».

Як писав “Вголос”, Конституційний суд скасував статтю про незаконне збагачення чиновників.

Також було оприлюднено імена усіх нардепів, які вимагали скасувати статтю за незаконне збагачення.

Окрім цього повідомлялось, що скасування Конституційним судом статті Кримінального кодексу України про незаконне збагачення становить ризик для безвізового режиму між Україною й Європейським Союзом.

27 лютого КС оприлюднив рішення про скасування статті про незаконне збагачення.

Також «Вголос» повідомляв, що на парковці парламенту засвітився розкішний спорткар Lexus LC500h вартістю 2,5 млн дол. Його власником виявився заступник керуючого справами апарату Верховної Ради Едуард Денисов.

ІА "Вголос": НОВИНИ