Як розповіли в Офісі президента, його членами стали:
- суддя Верховного суду у Касаційному кримінальному суді Лев Кишакевич;
- суддя Київського апеляційного суду Юрій Трясун;
- суддя Східного апеляційного господарського суду у відставці Володимир Сіверін;
- суддя Верховного суду штату Массачусетс у відставці Роберт Корді;
- суддя Апеляційного суду Англії та Уельсу у відставці сер Ентоні Хупер;
- колишній Генеральний прокурор Естонської Республіки Лавлі Перлінг.
Відповідний склад було сформовано у зв’язку з тим, що, згідно із законом, у разі якщо голова Вищої ради правосуддя не призначить членів Етичної ради у визначений термін, три перші кандидати від Ради суддів України, а також міжнародних та іноземних організацій вважаються призначеними.
При цьому остаточний список із запропонованими іменами було надіслано ще 2 листопада.
«Я сподіваюся, що Етична рада розпочне свою роботу якнайшвидше. Незважаючи на значний опір, нам вдалося розпочати найважливіший етап ініційованих мною змін у судовій системі. Формування добропорядних Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України допоможе відновити довіру українців до судової влади та забезпечити подальше очищення системи», — заявив президент Володимир Зеленський.
Як стало відомо, Конституційний суд розгляне конституційність окремих положень закону 1635-ІХ про реформу Вищої ради правосуддя. Питання, пов'язані із конституційним провадженням у цій справі, будуть розглядатися на засіданні Великої палати КСУ.
Закон передбачає створення нового органу – Етичної ради за участі міжнародних експертів. Саме вона і буде проводити перевірку членів ВРП на доброчесність.
ІА "Вголос": НОВИНИ