Космічний вітрильник на колесах буде переміщатися по поверхні планети за рахунок сили вітру, повідомляється на сайті агентства.
За словами розробників, електроніку апарату живитиме енергія сонячних батарей.
Умови на Венері ускладнюють вивчення особливостей планети, оповитої хмарами сірчаної кислоти. Крім того, атмосфера Венери насичена, в основному, вуглекислим газом, а атмосферний тиск у сотні разів більший від земного.
Досі рекорд тривалості роботи апарату, що спускався на поверхню Венери, який поставила радянська автоматична міжпланетна станція Венера-13, склав трохи більше двох годин.
Співробітники Дослідницького центру NASA розробляють апарат, який, за їхніми прогнозами, буде працювати на Венері протягом місяця, отримуючи енергію з навколишнього середовища.
Апарат буде сконструйований у вигляді триколісного парусника висотою кілька метрів. Він буде пересуватися по планеті під дією вітру. Втім, в основному вітрильник буде стояти на місці, аналізуючи ґрунт навколо себе. Час у дорозі становитиме близько 15 хвилин на день.
Апарат оснастять сонячними панелями загальною площею 12 квадратних метрів. Електроніка "парусника", за розрахунками розробників, повинна буде витримати температури до 450 градусів за Цельсієм.
Зазначимо, що минулого року американські та російські вчені підготували першу повну геологічну карту Венери. Вона допомогла вченим з'ясувати, що в геологічному житті Венери існувало два періоди - тектонічний і вулканічний, що прийшов йому на зміну.
Джерело: КореспондентІА "Вголос": НОВИНИ