Про це повідомила прес-служба Нацбанку.
Назва банків НБУ не вказав, уточнивши лише, що вони відносяться до 1 групи за розміром активів.
Рішення прийнято «враховуючи складну економічну та політичну ситуацію в Україні, яка впливає на банківський ринок у цілому та окремі банки зокрема».
«Таке рішення прийняте відповідно до нормативно-правових актів Національного банку України та спрямоване на забезпечення стабілізації ситуації в банківській системі. Водночас воно зумовлено потребою у збільшенні ліквідних коштів банків, брак яких виникає, зокрема, через дострокове вилучення населенням коштів з депозитних рахунків та суттєве обмеження доступу банків України до внутрішнього та зовнішнього ринків запозичень», - повідомив Нацбанк.
Коментуючи такий крок регулятора, директор Генерального департаменту банківського нагляду Алла Шульга зазначила: «Надані Національним банком кредитні кошти банки спрямують на своєчасне виконання власних зобов’язань перед клієнтами і насамперед перед вкладниками. Проте з метою мінімізації ризиків та створення умов для покращення стану ліквідності цих банків у їх діяльності встановлені певні обмеження».
Також вона повідомила, що кредити були надані під першокласне забезпечення у вигляді гарантованих Кабінетом Міністрів Україні облігацій Державної іпотечної установи та нерухомого майна, оцінку якого здійснено міжнародним незалежним оцінювачем ТОВ Colliers International.
Алла Шульга наголосила, що до всіх банків, які отримали від Національного банку України стабілізаційні кредити та кредити для збереження ліквідності призначено кураторів. Це зроблено з метою посилення контролю за їх діяльністю.
За її словами, регулятор і надалі забезпечуватиме паритетний підхід до діяльності усіх банків, а також рівність та прозорість умов доступу банків до інструментів рефінансування.
Нагадаємо, що Національний банк відповідно до законодавства України є кредитором останньої інстанції. У разі виникнення в банків тимчасових труднощів з ліквідністю та неможливістю залучити кошти з ринку банки можуть звернутися до Національного банку України щодо отримання кредиту для підтримання ліквідності.
ІА "Вголос": НОВИНИ