Про це повідомляє прес-служба НБУ.

«Цього року Національний банк України присвячує пам’ятні монети ювілейним датам десяти областей, продовжуючи серію «ОбластіУкраїни», започатковану у 2012 році. Ця серія – прекрасна нагода увічнити в металі красу та здобутки кожної області, а також чудова можливість для мешканців різних регіонів нашої країни та гостей областей зробити пам’ятний подарунок», – зауважила начальник Управління нумізматичної продукції та маркетингу Національного банку України Тамара Лошманова.

3 січня 2014 року Національний банк України ввів в обіг пам’ятну монету номіналом 5 гривень «60 років Черкаській області». На аверсі та реверсі монети зображені символи Черкащини – герб та рік заснування області, Іллінська церква в селі Суботові, побудована в стилі раннього українського бароко, альтанка з Національного дендрологічного парку України «Софіївка», кобза, колосся пшениці. Вони підкреслюють, що Черкащина – не тільки мальовничий козацький край, який розкинувся на берегах Дніпра, батьківщина славетного Тараса Шевченка та Богдана Хмельницького, щедра земля, відома своїми чорноземами та культурними пам’ятками, а й область, що має потужний економічний потенціал.

9 січня 2014 року Національний банк України ввів в обіг дві пам’ятні монети – «75 років Сумській області» та «75 років Кіровоградській області».

Пам’ятна монета «75 років Сумській області» номіналом 5 гривень відкарбована на честь Сумщини – розвиненого аграрно-промислового регіону, що розташований у північно-східній частині Лівобережної України. Сумщина є скарбницею природи України з безмежними лугами, чистими водами та багатими лісами і краєм із визначним історичним минулим, козацькими традиціями, тому на аверсі монети зображено і духовні, й історичні, і природні символи – Спасо-Преображенський собор, Сумську альтанку, шаблю та порохівницю, колосся, на реверсі – герб та рік заснування Сумської області.

Пам’ятна монета «75 років Кіровоградській області» номіналом 5 гривень присвячена Кіровоградщині – аграрно-індустріальному регіону, багатому чорноземними ланами, що розташований у центрі України, у межиріччі Дніпра і Південного Бугу. Це край, багатий мінеральними ресурсами, його мінерально-сировинний потенціал – понад 340 родовищ корисних копалин. На аверсі монети зображено будівлю Кіровоградського академічного українського музично-драматичного театру ім. М. Л. Кропивницького (театр корифеїв), гіперболоїдну вежу В. Г. Шухова, символ мирного атома, сіялку, колосся та соняшник, на реверсі – герб та рік заснування Кіровоградської області.

«Області, до річниці створення яких виготовлено монети, мають славне історичне минуле та давні й цікаві традиції. Головний їх потенціал – це люди, що примножують багатство не лише свого краю, а й усієї України», − зазначила Тамара Лошманова.

Усі монети відкарбовано з використанням сучасних технологій виготовлення біметалевих монет: зовнішнє коло – мідно-нікелевий сплав, внутрішнє – нордік (CuAl5Zn5Sn1), категорія якості карбування – “спеціальний анциркулейтед”, діаметр – 28,0 мм, маса – 9,4 г, гурт монет – секторальне рифлення.
Тираж кожної монети становить 20 000 штук, а вартість – 25 гривень. Придбати їх можна в територіальних управліннях Національного банку України та дистриб’юторів Національного банку України з продажу пам’ятних монет.

Автором цих монет є Святослав Іваненко; скульптори – Святослав Іваненко, Анатолій Дем’яненко, Володимир Атаманчук.

ІА "Вголос": НОВИНИ