Як зазначено на сайті NASA, спочатку вчені вважали, що UGC-1382 є маленькою, старою і доволі звичайною галактикою, але подальші вивчення показали, що вона вдесятеро більша, ніж вважали спочатку, і її внутрішня частина значно молодша, ніж зовнішні. За словами вчених, такі галактики-«Франкенштейни» формуються і здатні вижити, тому що перебувають на віддалених ділянках Всесвіту, де інші галактики не можуть їх потривожити.

Учені виявили галактику випадково. Вони досліджували космічний простір, шукаючи зірки, які формуються у звичайних еліптичних галактиках, і вважали UGC-1382 однією з них. Але спостереження галактики в ультрафіолетовому світлі дозволило виявити спіральні «рукави», які простягаються далеко за межі галактики. Виявилося, що UGC-1382 простягається на 718 тисяч світлових років і всемеро ширша, ніж Чумацький Шлях. Це робить її однією з трьох найбільших дискових галактик, які виявили на цей момент.

Учені відзначають, що внутрішня частина UGC-1382 молодша, ніж зовнішні. Це можна порівняти з виявленням дерева, чиї внутрішні кільця молодші, ніж зовнішні. На думку дослідників, це означає, що галактика сформувалася з різних частин. Імовірно, близько трьох мільярдів років тому група невеликих галактик потрапила в гравітаційне поле молодої лінзоподібної галактики, що призвело до утворення UGC-1382.

ІА "Вголос": НОВИНИ