Про це пише likar.info.
1. Бубонна чума.
У 14 столітті по всій Європі «розгорілася» епідемія бубонної чуми. Це страшне захворювання, яке забрало близько 80 мільйонів життів. Переносниками інфекції були блохи, які кусали заражених чумою щурів.
У ту пору не було ефективних засобів лікування та захисту від цієї страшної інфекції. Костюм лікаря на період епідемії складався з щільної чорної тканини, а також маски, що зовні нагадує пташину голову з великим дзьобом. У дзьоб закладали лікарські трави, оцет і ароматичні масла, які допомагали дезінфікувати повітря.
2. Віспа.
У це складно повірити, але жертвою цієї хвороби стало близько півмільярда людей на планеті! Особливо широко віспа була поширена на Американському континенті і в Африці.
У 16-18 століттях з кожних 10 мільйонів хворих віспою вмирало близько 1,5 мільйона! На щастя, після винаходу вакцини від віспи цю хворобу вдалося перемогти.
3. Іспанський грип.
Іспанський грип ( «іспанка») – найвідоміша і смертоносна пандемія грипу. У 1918 році цим вірусом було заражено близько 40% населення Іспанії. Вірус дуже швидко поширився по всій планеті і забрав більше 25 мільйонів життів.
Характерною ознакою іспанського грипу була легенева кровотеча, через яку хворий гинув, захлинаючись власною кров'ю.
4. Холера.
Тільки в 19 столітті жертвою холери стало 15 мільйонів людей. Хвороба приводила до сильної діареї та важкого обезводнення організму. Основна причина епідемій холери – антисанітарні умови.
5. Кір.
До цього часу кір залишається однією з основних причин дитячої смертності. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, щорічно від кору гине близько 150 тисяч дітей по всьому світу.
Специфічного лікування від цієї хвороби не існує. Вакцина від кору допомагає мінімізувати рівень захворюваності на кір.
6. Туберкульоз.
За словами фахівців, кожні 1-2 секунди в світі виникає новий випадок зараження туберкульозом. У період, коли ще не були знайдені антибіотики, туберкульоз забрав життя майже 100 мільйонів людей. До 30-х років 20 століття захворювання вважалося невиліковним. Тільки лише з появою антибіотиків туберкульоз навчилися успішно лікувати.
Сьогодні перед лікарями і вченими виникла нова проблема – мультирезистентний туберкульоз, який стійкий до дії антибіотиків.
ІА "Вголос": НОВИНИ