Про це йдеться в постанові НБУ від 14 квітня 2014 року № 212.
Розмір облікової ставки зросте завтра, 15 квітня.
«Україна має багатий досвід регулювання грошово-кредитного ринку за нестандартних ситуацій. Він свідчить про те, що оптимальним варіантом дій за подібних умов є поєднання двох складових. Перша – максимальна підтримка ліквідності банків з метою вчасного виконання ними усіх своїх зобов’язань. Друга – сприяння збільшенню вартості грошової одиниці, у т.ч. через важелі процентної політики, що обмежує спекулятивний попит на ресурси та сприяє відновленню ресурсної бази банків», - прокоментувала рішення директор Генерального департаменту грошово-кредитної політики Олена Щербакова.
За її словами, такий алгоритм дій дає змогу як забезпечити нормальну роботу банківської системи, так і сприяти підтримці цінової стабільності. «Адже ті кошти, що населення вилучило з банківських рахунків, можуть тиснути на споживчі ціни», - додала Олена Щербакова.
Вона наголосила, що в комплексі з іншими заходами регулятора, підняття облікової ставки сприятиме стабілізації ситуації на ринку.
Нагадаємо, востаннє облікова ставка знижувалась у серпні минулого року: тоді Нацбанк знизив її на 0,5 п.п. до 6,5%.
У червні 2013 року ставку було знижено до 7%, відтак, знижувалися і ставки за кредитами рефінансування НБУ.
Згідно із законом про Національний банк, облікова ставка є одним із монетарних інструментів, за допомогою якого НБУ встановлює для банків та інших суб'єктів грошово-кредитного ринку орієнтир вартості залучених і розміщених грошових коштів. Облікова ставка є базовою щодо інших процентних ставок НБУ і використовується одночасно як засіб реалізації грошово-кредитної політики та орієнтир вартості грошей. Із травня минулого року вартість основних операцій з рефінансування, зокрема, щотижневі тендери на строк до 14 днів, визначається на основі облікової ставки.
ІА "Вголос": НОВИНИ