З 15 листопада до 2-го грудня у Львівській області триватимуть дні профілактики цукрового діабету.

Про це повідомив Юрій Вендзилович, експерт департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з ендокринології.

Акція приурочена до Всесвітнього дня діабету, який відзначається в усьому світі 14 листопада. Протягом двох тижнів кожен може звернутися у поліклініку  за місцем проживання та виміряти рівень цукру в крові і отримати консультацію спеціалістів.

Зауважу,  що аналіз потрібно робити  не натще, а дві години після сніданку”, – каже Юрій Вендзилович.

Діабет є хронічним захворюванням, при якому підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості інсуліну або ж організм не може ефективно використовувати вироблений інсулін.Це призводить до збільшення концентрації глюкози в крові (гіперглікемія).

Типи захворювання:

Існує 2 основних типи цукрового діабету: І та ІІ, а також гестаційний діабет(стан у вагітних, що проявляється гіперглікемією і зазвичай спонтанно зникає після пологів та симптоматичний діабет. 

Цукровий діабет І типу – найчастіше зустрічається у пацієнтів віком до 30 років. Він розвивається через те, що підшлункова залоза починає гірше працювати. При цьому типі діабету, організм не здатний виробляти інсулін самостійно і хворий на усе життя стає інсулінозалежним.

Діабет II типу трапляється частіше. На початкових стадіях це захворювання протікає часто безсимптомно .Перед появою у людини цукрового діабету ІІ типу часто спостерігається так званий «переддіабет». Це стан, коли рівень глюкози в крові підвищується, але не настільки, аби діагностувати хворобу. Інколи лікарі називають такий стан порушенням толерантності до глюкози.  Хворобу діагностують тоді, коли людина потрапила до лікарні з різних причин, скажімо, на операцію. Їй проводять обстеження і виявляють підвищений рівень цукру у крові, або коли вчасно не діагностований діабет вже спровокував певні ускладнення.

В основі розвитку діабету II типу лежить інсулінорезистентність (нечутливість тканин до дії інсуліну), яка розвивається на фоні надлишкової ваги та ожиріння. Іншими словами, як кажуть лікарі, це захворювання можна «наїсти». І саме через це кількість хворих на цей тип діабету стрімко зростає і в Україні, і у світі.

Симптоми цукрового діабету:

Симптоми цукрового діабету І типу:

Другорядними ознаками діабету 1-го типу у дітей слід відзначити появу нічного нетриманні сечі.

Симптоми цукрового діабету ІІ типу:

Поява симптомів діабету 2-го типу відбувається не відразу, їх важко виявити, оскільки, вони не надто виражені.

Які лабораторні обстеження допоможуть виявити захворювання?

Як захиститись від цукрового діабету? 

ІА "Вголос": НОВИНИ