Вчора, 6 березня, в конференц-залі Палацу мистецтв мали відбутися звітно-виборні збори Львівського  обласного осередку Спілки художників України. Збори відбулись: частково звітні й не-виборні.

Як відомо, для успішного проведення будь-яких засідань такого роду необхідний кворум. Там, де піднімаються майнові питання, присутність 2/3 наявних членів – це аксіома. Земельні та справи нерухомості, за досвідом, вода мутна. Саме тому, в разі появи сумніву чи невпевненості, найлогічніше спробувати ставити запитання: чому?

Чому, передбачаючи, що необхідний кворум - 274 особи, було обране приміщення, що має лише 140 посадкових місць? Хоча, не зважаючи на цю обставину, сісти змогли майже всі бажаючі — на збори з’явилось 218 членів організації (79 мистців на сьогодні перебувають за межами Львова). Не змогли бути присутніми лише декілька депутатів Львівської міської ради, яких голова Львівської обласної спілки художників України О. Микита самовільним рішенням просто не пустив. Виникає запитання: чому?

Результат же виявився майже миттєвим. Ще до закінчення зборів у Палаці, в Інтернеті з’явилась заява ображених депутатів (тут)

Можна дійсно поспівчувати О. Микиті, який змушений уже довготривалий час піклуватись не суто статутними Спілчанським справами, як того вимагає його посада, а перебуває в затяжних судових позивах — скаргах . Спілка виявилась багатою нареченою із земельним та майновим посагом у комерційно привабливих районах Львова (бічна вул. Личаківської, пл. Міцкевича, Стрийський парк, вул. Тернопільська — не повний ) та Трускавця. Від цього ласого шматка стараються увірвати собі: члени депутатського корпусу Львівської міської ради (точка зору О. Микити), сам О. Микита та НСХУ (бачення деяких членів львівського осередку  –В. Ропецького, С. Олешка, П. Старуха...)

«Опозиційною» групою було підписано ряд звернень до Президента України, прем’єр-міністра, в Міністерство культури та до інших високопосадовців з проханням допомогти розібратись в майнових неладах Львівської Спілки художників. Основна проблема — Львівська скульптурно-керамічна фабрика на вул. Мучній (бічна вул.Личаківської). 5 лютого в КМЦ „Дзига” була проведена прес-конференція (тут )

Корпоративні інтереси (в кращому розумінні цього слова) зумовили приїзд до Львова В.Зінченка (секретар Національної Спілки художників України, досвід роботи – з 1992 р.) та М.Кищука (ревізійна комісія НСХУ).

Узагальнені враження від понад 4-годиного спілкування

О. Микита говорив довго, з запалом і небайдужістю: звіт-оправдання, наступальне звинувачення на адресу „опозиції”. Згадувались прізвища депутатів: Москалюка, Ситника, Білоуса, Плахтія та „помічника голови БЮТу”. Доповів, що для захисту інтересів Спілки зареєстрував ТзОВ, особисто позичивши 165. тис. грн.

Винайняті (на безоплатних, за словами Голови, умовах) юристи розповідали про те ж. Без зайвого запалу, керуючись фактами й цифрами. Молоді та сміливі. Звинуватили депутатський корпус, колишнього голову міста (висловивши надію, що нинішній не увійде в цей список) у рейдерстві та цинізмі по відношенню до будівлі на пл. Міцкевича, 9 та скульптурно-керамічної фабрики.

"Опозиція", викликаючи обурення частини залу, безуспішно старалась перервати доповідь Голови.

В.Зінченко – говорив довго, конкретно й коректно. Заспокоїв, що в інших регіонах теж не все так добре з майном НСХУ: три роки судових позовів у Донецьку (юристи дуже дорогі), проблеми в Івано-Франківську, Косові, Чернігові. М’яко опонував голові ЛСХУ. Чітко заявив: ” ...продавати майно за борги – злочин. Не впевнений, що новостворене підприємство — життєздатне”. Витрачені кошти (165 тис. грн..) на реєстрацію нового підприємства в результаті принесли крах. Борг (півтора мільйона гривень) однак треба заплатити. Хоче вірити А. Садовому та його добрим намірам відродити колишню славу скульптурно-керамічної фабрики . Але „...момент істини настане, коли побачимо оренду”.

М. Кищук складав враження цивілізованого інквізитора радянського минулого. Два місяці перебуває у Львові. Аудит порушень в діях О. Микити не виявив. За „інакомисліє „ — порада вилучити наклепників з рядів Спілки. Сміття з хати не виносити. Все сміття – в Ревізійну комісію НСХУ.

Заслужений діяч мистецтв України В. Ропецький, єдиний на той час присутній у залі член та ідеолог "опозиції", заявив, що журналісти обов’язково напишуть про те, що депутатів на збори не пустили. І правильно зроблять.

Кулуари

Мистці хочуть просто творити й мати змогу заплатити за майстерню

У Микити неможливо отримати письмове „Рішення Правління”. Бувають факти фальсифікації. Дописує пункти, які не були проголосовані Правлінням.

Ропецький міг би стати Головою, але за ним стоять якісь депутати.

Незабаром має відбутись прес-конференція Львівської Спілки художників, на якій О. Микита подасть більш конкретні цифри та факти.

фото: "Львівська газета"





ІА "Вголос": НОВИНИ