Про це повідомив міністр енергетики Литви Рокас Масюліс, передає «РБК» з посиланням на «Reuters».
За його словами, «ґрунтуючись на поточних планах, ринкова частка Statoil перевищить цього року 50%».
До кінця 2014 року монополістом у постачанні газу в Литву був «Газпром». Щоб знизити енергозалежність від Росії, в країні було відкрито плавучий термінал з прийому зрідженого природного газу (СПГ), який дозволив отримувати газ з Норвегії.
У цьому році обсяги імпорту СПГ в Литву виростуть в три рази після підписання двох нових контрактів з Statoil, повідомив в п'ятницю оператор терміналу Klaipedos Nafta. Одержувачами газу за короткостроковими контрактами стануть газова компанія Lietuvos Duju Tiekimas (LDT) і виробник азотних добрив Achema.
За словами Масюліса, підписання нових контрактів з Statoil стало «очевидним доказом, що продукції «Газпрому» на ринку є реальна конкуренція». Нові угоди означають, що поставки через СПГ-термінал складуть в 2016 році більше 1 млрд куб. м - при тому, що загальна потреба Литви в газі становить приблизно 2 млрд куб. м.
Довгостроковий контракт LDT з «Газпромом» закінчився в минулому році, і, за словами представника литовської компанії, їй довелося підписати короткострокову угоду з Statoil, щоб покрити дефіцит. Переговори LDT з «Газпромом» тривають, відзначає Reuters.
Корабель-сховище СПГ Литва будувала в Південній Кореї за участю норвезької компанія «Hoegh LNG» та у співпраці з південнокорейською компанією «Hyundai Heavy Industries».
Відзначимо, що Україна також має плани збудувати термінал скрапленого газу. Але, у червні 2014 року Кабмін заморозив проект будівництво LNG-терміналу.
ІА "Вголос": НОВИНИ