Про це йдеться в статті, яка опублікована в журналі Current Biology.

«Що особливо цікаво в цих експериментах - наша риба ніколи не покидала меж штучних нерестовищ. Це говорить про те, що цей навик не був набутим ними в результаті життєвого досвіду, а є «вбудованим» в їхній геном. Цілком можливо, що лососі оснащені повним набором навігаційних «приладів», які допомагають їм орієнтуватися за Сонцем, запахами та іншим речами», - заявив Нейтан Путман з університету Орегона в Корваллісі (США).

Путман і його колеги вже довго спостерігають за лососевими рибами, намагаючись зрозуміти, як вони запам'ятовують і знаходять дорогу до тієї ж самої річки, в якій вони колись вилупилися. У початку 2013 року їм вдалося з'ясувати, що канадські лососі – нерки – використовують магнітну навігацію для пошуку нерестовища, зіставивши маршрути їх міграцій і розташування магнітних аномалій.

Підбадьорена такими результатами, група Путман спробувала знайти «магнітну GPS» в лабораторії. Для цього вони закупили тисячу мальків тихоокеанського лосося - чавичі (Oncorhynchus tshawytscha) і помістили їх в особливий акваріум, стіни якого були покриті сіткою з проводів, що дозволяли створювати слабке магнітне поле.

Ця сітка дозволяла вченим імітувати магнітне поле Землі, що виробляється в різних її куточках - у берегів Аляски, Далекого Сходу або ж у південній Каліфорнії. Міняючи «регіон», автори статті стежили за тим, куди рухалися мальки і змінювався чи їх вектор руху при зрушеннях в магнітному полі.

Виявилося, що чавича дуже чутливо реагувала на зміни в силі і напрямку магнітного поля й міняла напрямок руху. Це дозволяє з упевненістю говорити про те, що лососі вміють використовувати магнітне поле Землі для навігації, підсумовують автори статті .

Джерело: РИА Новости

ІА "Вголос": НОВИНИ