За підтримку проголосували 154 члена ПАРЄ, проти - 26, 14 – утрималось, повідомляє РБК-Україна.

«Це все ж гучний міжнародний ляпас режиму Путіна», - прокоментувала голосування нардеп Ірина Геращенко.

"Асамблея рішуче засуджує російську військову агресію й анексію Криму, що відбулася за нею, що є явним порушенням норм міжнародного права, зокрема положень Статуту ООН, Гельсінського акта ОБСЄ і статуту та основних правил Ради Європи", - цитує текст резолюції "Інтерфакс-Україна".

На думку асамблеї, "жоден з аргументів, які використовує Російська Федерація для виправдання своїх дій, не відповідає дійсності".

У резолюції стверджується, що ультраправі сили не захоплювали центральну владу в Києві, "й не було ніякої безпосередньої загрози для прав етнічної російськомовної меншини в країні, зокрема, й навіть особливо, в Криму".

"Асамблея вважає, що прагнення до відділення (Криму) та приєднання до Російської Федерації ініціювала і спровокувала російська влада під прикриттям військового втручання", - йдеться в документі.

Також в резолюції відкидають ідеї щодо федералізації.

«Асамблея наполегливо виступає проти будь-яких ідей федералізації України, так як це може значно послабити єдність і стабільність країни», - йдеться в резолюції.

При цьому, асамблея рекомендує українській владі розробити комплексну і всеосяжну стратегію, спрямовану на зміцнення місцевих і регіональних органів влади та децентралізацію влади. «Така стратегія децентралізації повинна бути заснована на принципах сильної унітарної держави з ефективною системою централізованого управління з делегуванням відповідальності і повноважень регіонам», - наголошується в резолюції.

Також в асамблеї називають референдум щодо приєднання до Росії, що пройшов 16 березня 2014 р. в Криму, таким, що суперечить як кримській, так і українській Конституції, а також висловлюють занепокоєння з приводу великої концентрації російських військових на кордоні з Україною.

Нагадаємо, завтра ПАРЄ розгляне питання обмеження повноважень російської делегації, зокрема, про позбавлення права голосу.

У відповідь на це делегати від Росії погрожують покинути залу,  якщо під час засідання ПАРЄ постане питання про голосування за позбавлення російської делегації повноважень в організації.

Відзначимо, що ПАРЄ є консультаційним органом і, при цьому, найстарішим міжпарламентським об’єднанням в Європі.

ІА "Вголос": НОВИНИ