Про це заявив служитель Української православної Церкви КП отець Павло Кочкодан під час прес-конференції сьогодні.
Він зазначив, що особисто йому у Галицькому районному відділі пенсійного фонду України не зарахували до трудового стажу 20 років священицької діяльності в роки існування Радянського Союзу.
«Я стикнувся з цим у 2008 році, коли здав документи на оформлення пенсії у Галицький пенсійний фонд. В серпні я подав усі перелічені документи, проте нарахування пенсії для мене тривало майже півроку. Коли я поцікавився чому, мені сказали, що потрібно принести декілька довідок», - розповів о. Павло Кочкодан.
Крім довідок про паралельні з священицтвом місця роботи, у о.Павла в пенсійному фонді кілька разів вимагали принести довідку із Держкомстату про середньомісячну зарплату одного штатного працівника. Також працівники пенсійного фонду пояснювали затримку у нарахуванні пенсії тим, що священика немає у базі даних фонду.
«Коли я прийшов на прийом у Головне управління пенсійного фонду України Львівської області, мені сказали, що в базі я є, але стаж роботи, який мені зарахували становить 18 років. Основним документом при нарахуванні пенсій є трудова книжка, а там перший запис у мене зроблений у 1966 році. Але все моє служіння у церкві Юра випало, а це 20 років. При тому сплата, досить велика, у фінансовий відділ йшла», - сказав о. Павло.
Він додав, що зараз отримує мінімальну пенсію, тобто трохи більше 700 гривень, але продовжує сплачувати страхові внески до пенсійного фонду. Таким чином отримує «на руки» лише 300 гривень.
«Я не хочу більшої пенсії, бо мені було б морально важко отримувати велику пенсію тоді, коли старенькі бабусі економлять на всьому, щоб принести хоча б гривню до церкви. Я просто хочу, щоб нас не обманювали. Я хочу справедливості», - наголосив священик.
О. Павло зазначив, що проблема із зарахуванням трудового стажу є не лише в нього, але й інших священиків. Проте частіше з цим стикаються саме служителі православної церкви.
«Західний регіон цікавий тим, що греко-католицькі священики в радянські часи офіційно працювали на інших роботах, а церкві служили підпільно. Відповідно стаж їм зараховують. А нам цих два десятиліття просто викинули», - пояснив о.Павло Кочкодан.
Він додав, що священики звертатимуться до президента з проханням врегулювати це питання. Якщо відповідної реакції не буде, спробують перейти до третього рівня пенсійної системи, тобто недержавного пенсійного забезпечення.
ІА "Вголос": НОВИНИ