Про це повідомляє «Вголос» з посиланням на «Фразу».
— Незабаром, у липні в Ізраїлі пройде жіночий чемпіонат Європи серед команд до дев’ятнадцяти років. Які завдання стоять для жіночої команди?
— Ми розуміємо усю складність підготовки у час війни для наших дівчат, немає повноцінного циклу підготовки. Зараз команда перебуває на тижневому зборі у Нідерландах, там наші дівчата набирають оптимальних фізичних кондицій. Тренерський штаб зібрав перспективних дівчат, найкращих, хто є на даний момент в Україні. Кістяк команди доволі молодий і дівчата мають лише по 18 років, тобто вони на рік молодші від тих гравців які будуть брати участь в чемпіонаті Європи в Ізраїлі. Ми розуміємо, що із старшими дівчатами в Ізраїлі їм буде нелегко, але, водночас, це можливість для кожної дівчини себе проявити. Керівництво федерації ставить високі завдання у цьому турнірі, ми маємо потрапити у топ-10 команд на чемпіонаті Європи. Звісно, якщо ми у підсумку змагань будемо 12-13, за цей результат ніхто не буде осуджувати тренерський штаб. Я переконаний, що саме цей склад у найближчому майбутньому стане основним вже у національній команді збірної України. В умовах війни дівчата повинні розуміти, перемоги на будь-яких фронтах, зокрема, і на спортивних — дуже важливі для країни. Тому, завдання максимальні — перемагати в кожному матчі і тішити вболівальників водного поло в Україні своєю грою.
— Олександре Юрійовичу, в час війни в Україні організувати тренувальний збір і поїздку дуже складно, розкажіть, які країни допомогли жіночій збірній провести належну підготовку до турніру?
— Зараз в країні важкий час і організувати збори для ФВПУ доволі непросто. Нам надали умови наші нідерландські друзі і жіноча команда відправилась на безкоштовний збір. За це хочеться подякувати нашим партнерам, які допомагають Україні і надають безкоштовно тренувальну базу і басейн. Щодо поїздки в Ізраїль, то для федерації водного поло це дуже дороговартісний турнір, тижневий цикл перебування буде коштувати понад 1,2 мільйона гривень. Ці кошти керівництво ФВПУ знайшло і дівчата матимуть комфортні умови для проживання. Я б хотів звернутись до всіх українців, які мешкають в Ізраїлі і люблять водне поло: «Приходьте на поєдинки жіночої збірної України U-19 в Нетаньї з 4 по 11 липня і підтримайте команду», хочеться аби трибуни були синьо-жовтим, як під час чоловічої кваліфікації в Ізраїлі. Тоді наша діаспора дуже гарно підтримувала хлопців, тому, я певен, що і дівчата будуть відчувати несамовиту підтримку наших вболівальників на трибунах. Також, хочу відзначити, що на офіційних ресурсах ФВПУ буде пряма трансляція поєдинків жіночої збірної України U-19. Підтримайте нашу збірну у матчах ЧЄ у Ізраїлі.
— Окрім дівчат, готуються до змагань і чоловіча збірна України, яка зіграє свої матчі у Лодзі на студентській універсіаді. Розкажіть, які завдання стоять у хлопців.
— До Польщі поїде команда, до якої входять студенти львівського університету фізичної культури. На цих змаганнях тренерський штаб дасть проявити себе молодим гравцям. Ми розуміємо, ігрової практики немає і форма у ватерполістів, можливо, не найкраща, але, тим не менше, до Польщі ми їдемо за максимальним результатом. Завдання мінімум — призери студентської універсіади, але мені б хотілось, аби команда повернулась в Україну з золотими нагородами. Я впевнений, що хлопцям під силу це завдання. На сьогодні Україна має бути брендом, який перемагає і прославляє нашу країну у всьому. На сьогоднішній день, ми ведемо активно перемовини з польськими організаторами ігор, аби організувати пряму трансляцію поєдинків у Лодзі, попередні домовленості вже є, тому, сподіваюсь, всі ігри за участі збірної можна буде переглянути в режимі online-трансляції.
— Війна активно триває в Україні і я гадаю Ви бачили світлини з Харкова та Маріуполя, де зруйновані басейни? Чи вдасться зберегти там школи водного поло?
— Я був шокований ракетним обстрілом по басейну КПІ у Харкові. Наслідки «руского міру» для українського спорту дуже болючі і важкі. На сьогодні вже два міста — Харків і Маріуполь, де зруйновано басейни, залишились без можливості розвитку водного поло. Попри такі важкі руйнування, я хочу залишатись оптимістом. Перемога наших Збройних Сил неминуча, а коли ми здобудемо перемогу у війні, почнеться активна фаза відновлення країни, зокрема і спортивної інфраструктури. Знаю, що у найближчому майбутньому ми збудуємо сучасні спортивні комплекси з басейнами і в Харкові, і в Маріуполі. У цих містах буде жити водне поло однозначно, зараз це питання часу.
— Олександре Юрійовичу, розкажіть які плани у чоловіків. Раніше Ви повідомляли, що чемпіонат України у 2022 році не буде проводитись, чи змінилась позиція у керівництва ФВПУ, чи є варіанти, що чемпіонат України з водного поло або кубок у цьому році відбудеться?
— Поки мова про чемпіонат точно не йде, ситуація в країні нестабільна, і тому питання чемпіонату ще не обговорюється. Наразі, можу сказати одне, керівництво ФВПУ хоче провести відкритий кубок України з водного поло серед чоловіків і жінок у Львові. Тут певні домовленості вже є, хочемо, аби були усі наші українські команди: чоловічі і жіночі. В Україні є багато міст, де водне поло має хорошу базу з водного поло: Київ, Київська область, Львів, Дніпро, Харків, Маріуполь, Краматорськ, Одеса, Закарпаття. Ось у цьому напрямку, ми активно працюємо, аби на захід України приїхали усі команди і влаштувати у цей непростий час для країни, свято з водного поло. Є ідея аби у відкритому кубку України взяли участь іноземні команди. Будемо надсилати листи — запрошення до Польщі, Словаччини, Латвії, Литви, щоб їхні команди взяли участь у кубку. Поки, ще офіційних підтверджень у нас немає, але найближчим часом, думаю, вже буде конкретика і я розповім, хто візьме участь у турнірі. Гадаю, у вересні відкритий кубок України з водного поло відбудеться у місті Лева. Тому, ми радо усіх чекаємо на турнірі. Під час проведення кубку України, будемо спілкуватись з представниками різних українських команд, щодо подальшого чемпіонату України. Певні напрацювання є, але потрібно врахувати думки усіх представників команд і вибрати правильний формат змагань.
ІА "Вголос": НОВИНИ