Представників омбудсмана, які прийшли з перевіркою до приватного пансіонату для літніх людей у Рівному, спочатку годину не пускали на територію. Коли вони нарешті туди потрапили, то були приголомшені. Побачили недоглянутих пригнічених підопічних, що потай розповідають про приниження, яким місяцями не обрізали нігті. Брудні матраци. А ще роздягненого лежачого, навіть без спіднього, який лежав в присутності інших підопічних.
Про це йдеться в сюжеті ТСН.
«Перше, що нас вразило, це різкий запах випорожнень», - каже регіональний представник уповноваженого Верховної ради України на Рівненщині Андрій Преподобний.
В одній з кімнат виявили літню жінку із гематомою та саднами. Її син Віктор Волинець після побаченого фото матері одразу ж забрав її з пансіонату.
«З признаками анорексії, з тілесними ушкодженнями», - додав чоловік.
Каже, щоб за нею відмінно доглядали, він щомісяця сплачував 7 тис. грн, ще тисячу додавав, щоб мамі купували смаколики. Через карантин останні 4 місяці у заклад його не пропускали, утім запевняли, що з нею усе гаразд. Сама розповісти не могла через діагноз.
Журналістів на територію не пустили, з керівництва ніхто не вийшов. В Інтернеті вказана адреса центрального офісу у Києві - багатоповерхівка у центрі столиці. Та про таких там не чули.
За вказаним на сайті номером відповідають, та коли дізнаються, що це журналісти, відмовчуються.
Гематоми та садна на голові підопічної, пригнічені люди, що потай розповідають про приниження. Таке побачили представники омбудсмена в приватному пансіонаті для літніх людей у Рівному. Туди прийшли з перевіркою. Спочатку їх годину не пускали на територію, а коли нарешті потрапили - були приголомшені.
Проблема в безкарності, тому що від 2012 року були декриміналізовані статті за здійснення господарської діяльності без отримання ліцензії, каже юрист Юрій Трачук. Та щоб працювати у такому закладі, не лише треба необхідні дозволи, а ще й пройти відповідне навчання. А чи є тут спеціалізований персонал, представнику омбудсмана довести не змогли.
«Потрібно розуміти, які послуги інші надаються, який санітарний стан перебуває. Мають бути і санітарні книжки», - пояснює правозахисник.
Усе це юристи радять перевіряти родичам перш, ніж віддавати в такі заклади рідних.
За справу рівненського пансіонату взялася поліція.
«Буде ухвалюватись рішення, роль кожного учасника, який мав повноваження, хто міг відповідати. Чи це організатор, чи це власник закладу», - повідомив т.в.о. керівника Рівненського відділу поліції Іван Теліга.
Відкрили одразу 2 провадження. Перше: незаконне позбавлення волі, бо підопічні скаржилися, що навіть їх на вулицю не випускали. Також з'ясовуватимуть, як отримала ушкодження матір Віктора. Він теж написав заяву до поліції.
ІА "Вголос": НОВИНИ