[media=63314,63315,63316,63317,63318,63319,63320]
Про це повідомляє власкор Вголосу.
Виступаючи на заході із відкриття та освячення пам’ятного хреста, окремі промовці наголошували, що в могилах на військовому полі кладовища покояться лише останки польських вояків, які боролися за свою вітчизну.
Проте, як зазначив у коментарях директор Бродівського історико-краєзнавчого музею Василь Стрільчук, є досить багато історичних документів, де вказано, що тут захоронені не тільки вояки-поляки, але й вояки інших національностей, зокрема українці, чехи, словаки, угорці тощо, які воювали на боці Австрійської імперії проти росіян у роки Першої світової війни.
Також, як зазначив Василь Стрільчук, серед могил є і поховання вояків Української Галицької Армії і, навіть, червоноармійців кавалерії Будьонного, які неодноразово у 1920 році захоплювали місто Броди. Відтак, безпідставним і хибним є твердження, що на полі військових поховань у Бродах покояться останки сугубо польських вояків, наголосив історик Василь Стрільчук, і стрічки польської символіки на могилах воїнів інших національностей – наруга над їх пам’яттю.
А тим часом, коли польські активісти встановлюють у Бродах пам’ятний хрест в честь польських вояків, у селі Грушовичі Перемишльського повіту Підкарпатського воєводства Республіки Польща, з ініціативи депутата Европарламенту від польської партії «Право і справедливість» Томаша Поремби готуються знести надмогильний пам'ятник на території сільського цвинтаря, під яким покояться останки 12-ох воїнів УПА.
ІА "Вголос": НОВИНИ