Таке явище, як атопічна шкіра напряму пов’язане з атопічним дерматитом — захворюванням, що має здатність прогресувати. Від цього стану страждає понад 50 мільйонів пацієнтів в Європі, близько 20 % з яких діти. В усіх пацієнтів, які мають патологію, слабка імунна система та порушена бар’єрна функція шкіри. Вони страждають від таких проблем, як сухість, почервоніння, лущення.

Такій шкірі не вистачає ліпідів, які запобігають проникненню алергенів. Але є й хороші новини: якщо зрозуміти, що спричиняє загострення атопії та підібрати правильний догляд, симптоматика захворювання значно послабиться та не буде викликати сильного дискомфорту. У цій статті розповідаємо, що таке атопічна шкіра, які чинники є для неї руйнівними та як покращити ситуацію й припинити страждати від неприємних проявів патологічного стану.

Основні симптоми атопії шкіри

Атопічний дерматит має дві основні стадії: ремісія та загострення. Коли проблема загострюється, спостерігаються запалення, свербіж, поява загрубілих ділянок. Також можуть з’являтися невеличкі ранки, що мокнуть. Симптоматика, яка свідчить, що проблема має тенденцію до загострення:

Про початкові стадії патології сигналізують червоні плями, що викликають сильний свербіж. Найголовніше на цьому етапі якомога швидше відновити бар’єрні функції. У цьому допоможе використання спеціальних доглядальних засобів, наприклад, із серії La Roche-Posay Lipikar.

Чому захисний бар’єр атопічної шкіри руйнується?

Руйнування захисного бар’єру та загострення патології може бути спричинене багатьма чинниками. Подразники часто знаходяться в їжі, довкіллі. Найчастіше захисний шар шкіри руйнується під впливом таких чинників:

У маленьких дітей запальний процес може бути спричинений прорізуванням зубів.

Відновлення захисного бар’єру при атопії

Атопічна шкіра потребує спеціального догляду, спрямованого на відновлення захисних функцій шкіри та полегшення основної симптоматики патології. Насамперед потрібно правильно очищувати шкіру. Засіб, який ви використовуєте, не повинен руйнувати захисну мантію та зменшувати товщину рогового шару. Тому радимо використовувати гелі чи пінки, які не містять мила та мають pH 5,5.

Інші рекомендації, які допоможуть покращити ситуацію:

І насамкінець ще одна порада, яка діє: якщо протягом дня з’явилося відчуття стягнутості, зволожуйте шкіру спеціальним спреєм або термальною водою. Сподіваємося, інформація зі статті була корисною. Але слід пам’ятати, що атопія шкіри потребує контролю з боку лікаря-дерматолога, тож догляд за шкірою має базуватися на його рекомендаціях.

 

ІА "Вголос": НОВИНИ