Як повідомив кореспондент Вголосу, участь у конференції взяли науковці і працівники правоохоронних органів Польщі, Німеччини, Таджикистану, Молдови, українських міст-господарів «Євро-2012».
Президент-поліцай м. Мюнхена Вільгельм Шмідбауер розповів про німецький досвід роботи міліції під час проведення чемпіонату світу з футболу 2006 року.
Він зазначив, що перше чого повинна навчитись міліція, щоб полегшити та пришвидшити свою роботу – це розрізняти «мирних» вболівальників та тих, які здатні на злочинні дії. Спочатку цього мають навчитися начальники управлінь міліції і вже згодом передати свої знання підопічним.
Він додав, що в цьому плані потрібно налагодити тісну міжнародну співпрацю з правоохоронними органами країн, команди яких будуть учасниками чемпіонату. Це дасть змогу ще до приїзду вболівальників в Україну та Польщу володіти інформацією про їхні можливості та звички.
«В час проведення чемпіонату світу з футболу в Німеччині ми проводили додаткові заняття з вболівальниками, які схильні до агресії. Ми проводили ці заняття перед матчами. Важливо, щоб з фанатами спілкувалися керівники відділів міліції. Тих вболівальників, які вже мали попередження ми щодня реєстрували у відділках, тимчасово брали під охорону, забирали документи», - розповів Вільгельм Шмідбауер.
Він також запевнив, що Німеччина готова надати своїх поліцейських для охорони громадського порядку під час «Євро-2012» в Україні та Польщі.
В свою чергу представник МВС України Анатолій Мовчан зазначив, що такої потреби в української сторони немає. За його словами, Україну перш за все цікавить обмін інформацією про агресивних вболівальників з інших країн та їхнє пересування. Така інформація потрібна для того, щоб міліція наперед підготувати план дій.
Директор головного штабу поліції головної комендатури у м. Варшава Кшиштоф Ліс розповів про підготовку польської поліції до «Євро-2012». Він зазначив, що Польща очікує на допомогу міліції з інших країн, зокрема тих, чиї команди братимуть участь у чемпіонаті.
ІА "Вголос": НОВИНИ