Про це він вже повідомив свого коаліціанта – лідера Польської селянської партії (ПСП) Вальдемара Павляка, а завтра планує представити свою аргументацію Президентові РП Броніславу Коморовському, який проводитиме консультації з лідерами політичних сил, що увійшли до Сейму нового скликання.

Таку позицію лідер Громадянської платформи (ГП) обгрунтовує інтересами належного виконання Польщею своїх завдань із головування в Раді Європейського Союзу. «Було б раціонально, щоб міністри, які ведуть секторні ради ЄС (ради, що відповідають за реалізацію секторних політик Євросоюзу: торговельної, сільськогосподарської і ін. – Вголос) завершили свою працю, а не з’являлись нові, які не знають так добре справ» – заявив Д. Туск в інтерв’ю журналу «Політика».

З огляду на розстановку політичних сил у новообраному Сеймі, такий сценарій розвитку подій цілком можливий. Адже, за остаточними даними ДВК Польщі, у коаліції ГП-ПСП достатньо мандатів для створення більшості у нижній палаті парламенту, яка й приймає рішення щодо формування уряду.

Розподіл мандатів у 460-особовому Сеймі виглядає так: Громадянська платформа – 207 мандатів, Польська селянська партія – 28 (що у сумі дає 235 депутатів більшості. – Авт.), Право і справедливість – 157, Рух Палікота – 40, Союз демократичних лівих сил – 27.

Натомість у верхній палаті парламенту Громадянська платформа із 63 депутатами (майже 2/3 від 100-особового складу. – Авт.) стала одноосібною панівною силою. Другою за чисельністю групу сенаторів (31) має Право і справедливість. Своїх представниів у Сенаті матимуть також ПСП (2) та Рух «Громадяни до Сенату» (1). Лише 3 сенаторів-мажоритарників класифікуються як незалежні.

ІА "Вголос": НОВИНИ