Про це повідомляє «Українська правда», посилаючись на офіційну інформацію про виплату премій 120 керівникам 24-х органів влади протягом минулого року.

Правоохоронні та силові органи влади у 2016 році витратили на преміювання своїх керівників більше, ніж міністерства та інші органи влади. Відомство Юрія Луценка виокремилося на фоні інших не лише найбільшим фондом преміювання. В останні два місяці 2016-го премії генпрокурора та його заступників зросли удвічі у порівняні з попереднім періодом.

Юрій Луценко не надав відповіді на запитання УП для цього матеріалу. Один з його заступників виплати премій пояснив так:

«Система нарахування премії в органах влади діє дуже бюрократично – усіх преміюють в однаковому процентному розмірі (у відсотках до ставки, – УП). Якщо немає "зальотів"– тебе преміюють безвідносно до результатів. По-друге, премія сприймається як надбавка до окладу, який є дуже скромним майже скрізь, крім НАБУ, САП та НАЗК».

Рекордсменом серед правоохоронців та усіх інших керівників держорганів став керівник спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Протягом року місячна премія Назара Холодницького коливалася від 33 тисяч до 144,5 тисяч гривень. Остання сума – абсолютний рекорд серед відомих УП премій 2016 року.

 Назар Холодницький пояснив свої високі премії тим, що таким чином прибирали зрівнялівку в оплаті праці прокурорів:

«Через неузгодженість у законодавстві вийшло так, що керівник Антикорупційної прокуратури і рядовий прокурор мають однакові оклади. Що в мене, що у прокурора відділу оклади однакові. А відповідальність – різна.

Щоб врегулювати питання оплати праці працівників прокуратури і градацію між керівним складом і рядовим, для цього кожного місяця визначається відсоток премії».

Збільшення суми премії наприкінці року керівник САП пояснив 60%-вою недокомплектацією штату до листопада-2016 і необхідністю використати весь зарплатний фонд: «Не тільки у мене в останні місяці була висока премія, вона була висока у всіх працівників. Це практика, я знаю, усіх державних органів. Це так звана "13-та зарплата».

Холодницький зазначає, що подібний розподіл грошей замість економії не є порушенням законодавства, і запевняє, що в 2017-му премії будуть вже не такими високими, «оскільки штат вже добраний, і зарплатний фонд розподіляється порівну».

Серед п'ятьох заступників міністра внутрішніх справ Дєєва та Ковальчук – єдині, хто отримав премії за роботу наприкінці року.

Серед міністерств керівники трьох відомств офіційно не отримували у 2016-му ані копійки премій. Це Міністерство аграрної політики, Міністерство інформаційної політики та Міністерство екології.

Найбільша сума на премії у 2016-му пішла в Міністерстві інфраструктури – 313,2 тисячі гривень. А серед міністрів найбільшу суму в якості премій минулого року отримав Євген Ніщук – 59,6 тисяч гривень.

 

 

ІА "Вголос": НОВИНИ