Протести почалися понад тиждень тому через підвищення вартості проїзду в транспорті, але переросли у вилив гніву через корупцію й високу вартість проведення футбольного чемпіонату світу 2014 року.

За повідомленнями, у четвер в демонстраціях взяли участь понад мільйон людей. Протести відбулися у приблизно 100 містах країни.

У штаті Сан-Паулу одна людина загинула, коли автомобіль прорвався через барикади.

Президент Руссефф скасувала свій візит до Японії, аби дати раду кризі.

Кореспонденти припускають, що по завершенні зустрічі з урядом вона може виступити із радіозверненні до громадян.

Раніше Руссефф похвалила демонстрантів, заявивши, що пишається тим, що так багато людей борються за кращу країну. Однак, як виглядає, відтоді вона намагається дистанціюватися від протестів.

У четвер близько 300 тисяч людей вийшли на марш протесту в Ріо-де-Жанейро. Неподалік будівлі мерії поліція застосувала проти них сльозогінний газ. Повідомляють про 29 постраждалих.

Мерія Ріо і канцелярія губернатора штату перебувають під посиленою охороною поліції.

Власники деяких магазинів, побоюючись нових безладів, позакривали вітрини фанерними щитами. Те ж саме зробили банківські контори.

У місті Салвадор на північному сході Бразилії для розгону демонстрантів поліція також застосувала сльозогінний газ і ґумові кулі.

У столиці країни - місті Бразиліа - демонстранти влаштували невелику пожежу на вході до будівлі міністерства закордонних справ. Поліція відтіснила їх, застосувавши сльозогінний газ.

Як передає кореспондент ВВС в Сан-Паулу Ґері Даффі, скасування планованого візиту президента до Японії свідчить, наскільки серйозна нинішня ситуація в країні.
Влада найбільших міст Бразилії скасувала рішення про підвищення цін на проїзд в автобусах і метро, що було однією з причин масових протестів.

Мер Ріо сказав, що відмова від підвищення плати за проїзд обійдеться місту в 225 млн доларів на рік.

Проте всі ці заходи так і не заспокоїли протестувальників.

«Справа вже не в цінах. Людям не подобається вся політична система, ми вимагаємо змін», - цитує інформагентство Associated Press Камілу Сену, 18-річну студентку, яка вийшла на акцію протесту в місті Нітерой.

Багато демонстрантів скаржаться на те, що влада витрачає величезні кошти на будівництво спортивних об'єктів до Чемпіонату світу з футболу 2014 року і Олімпійських ігор 2016 року.

«Ми не проти чемпіонату світу як такого. Ми проти корупції навколо цього спортивного заходу», - пояснює Сена.

Заклики легендарного бразильського футболіста Пеле піти з вулиць і більше часу приділяти футболу пройшли повз увагу демонстрантів.

«Забудьмо всі ці протести і згадаймо, що футбол у нашій крові», - сказав Пеле в ефірі телеканалу Globo TV.

Молодим бразильцям такі заклики настільки не сподобалися, що вони висміяли Пеле в соцмережах.

«Поїдь до лікарні, покатайся в автобусі без охорони, і я подивлюся, що ти скажеш», - написав один коментатор.

«Пеле, масштаб твого невігластва можна порівняти з твоїм футбольним генієм», - написав інший.

Акції протесту не припиняються у великих містах Бразилії від початку червня.

Більше 200 тисяч осіб вийшли на початку цього тижня на вулиці найбільших міст, протестуючи проти корупції та соціальної нерівності і вимагаючи розвитку шкіл та транспорту та підвищення якості освіти.

Нинішні протести - наймасовіші в Бразилії за останні 20 років.

Днями бразильська влада заявили про намір ввести в п'ять найбільших міст підрозділи національних сил безпеки, щоби приборкати хвилю протестів.

Джерело: ВВС

ІА "Вголос": НОВИНИ