Про це він сказав в інтерв'ю РІА Новини., передає korrespondent.net
Додон підкреслив, що пропозиція обговорити в ООН виведення російських сил «залишиться тільки на рівні декларацій».
«Уряд Молдови вже дав задній хід, визнавши помилку, що не можна чіпати миротворчу операцію на Дністрі, і скоригував свою декларацію. Це показує непрофесіоналізм молдавських чиновників», - говорить президент.
Він підкреслив, що виведення російських військ не відповідає інтересами Молдови і не підтримується більшістю молдавського народу.
З ініціативою про виведення російських військ з Придністров'я раніше виступив уряд Молдови. До цього, в липні декларацію про необхідність відходу російських солдатів з регіону прийняв парламент країни, значна частина якого сформована депутатами опозиційних по відношенню до президента партій.
Пізніше представництво Молдови при ООН винесло пропозицію про включення до порядку денного сесії Генасамблеї пункту «Повне виведення іноземних збройних сил з території Молдови».
Цей крок російське МЗС сприйняло як недружній і викликало посла Молдови в Москві.
Російські сили на території Придністров'я знаходяться на основі молдавсько-російської угоди від 21 липня 1992 року про припинення збройного конфлікту у Придністров'ї.
Придністровська Молдовська Республіка є невизнаною державою на лівому березі річки Дністер. Кишинів вважає Придністров'я частиною Молдови, проте не контролює територію республіки.
Велика частина населення невизнаної держави складається з молдаван, росіян та українців. При цьому частка кожної етнічної групи становить близько 30 відсотків, мови всіх трьох народів визнані державними.
2 травня Молдова визнала Придністров'я окупованою територією. Конституційний суд Молдови визнав неконституційним перебування російських солдатів на території Придністровського регіону республіки.
ІА "Вголос": НОВИНИ