Я вже писав про своє ставлення до структури і завдань сучасних Внутрішніх військ тому не буду повторюватись, при бажанні вони тут:

https://vgolos.com.ua/blogs/7_kopiyok_132270.html

https://vgolos.com.ua/blogs/pro_pryzov_do_vnutrishnih_viysk_132858.html

https://vgolos.com.ua/blogs/dumky_na_foni_revolyutsii_135922.html

 

Висловлю припущення що слід взяти до уваги творцям нової "Національної гвардії"

 

1. Не варто вигадувати велосипед, тобто я проти пошуку у цій справі окремого і унікального українського шляху.

2. Якщо це не тимчасове формування на час відбиття російської навали, а інституція на перспективу слід таким же чином формувати його структуру і завдання

3. Якщо попередні два пункти сприймаються, я голосую за американську модель, а точніше її сухопутну складову Army National Guard

 

Отже, що собою являє Національна Гвардія Армії США? Зацитую українську Вікіпедію: "це складова частина Національної Гвардії США, військовий і правоохоронний інститут виконавчої влади Сполучених Штатів, що виконує завдання по забезпеченню національної безпеки США у складі армії Сполучених Штатів.

Військовослужбовці Національної гвардії армії на відміну від інших категорій державних і муніципальних службовців мають військові звання і відповідно до національного законодавства наділені правом здійснення насильницьких дій при виконанні завдань по забезпеченню безпеки як у військовій, так і в цивільній сферах."

 

Є своя традиція комплектування частин за територіальним принципом, чіткий регламент їх використання як у межах власних штатів, так і за їх межами. Зараз це 8 (вісім) піхотних дивізій, але їх частини розміщені в усіх 50-ти штатах. Комплектування добровільне. Усі дивізії отримали колосальний бойовий досвід у кампаніях в Афганістані та Іраку, десь зустрічав статистику, що через бойові дії пройшло до 25% особового складу Національної гвардії.

 

В наших реаліях у короткий час важко буде сформувати щось подібне, але наявна структура внутрішніх військ та достатня кількість добровольців дозволяє припустити, що задекларована кількість у 40000 нацгвардійців може бути досягнута. Сумнівно, що за тиждень з'явиться щось подібне до американських дивізій із власними тилами, аеромобільними підрозділами і т.д., але на основі територіальних командувань внутрішніх військ можуть бути сформовані 5 штабів дивізій (маю сумнів, що фізично можливо провести моборгзаходи у Кримському ТРК), до речі у НГУ зразка 1992-2000 років свого часу було 6 (шість) дивізій, потім сформовано ще одну - сьому "Кримську".

 

Я вже згадував у попередніх блогах, що нашим Внутрішнім військам хіба танків ще бракувало, тож із зброєю проблем би не мало бути. Нагадую їх основне озброєння станом на осінь 2013 року відповідно до Положення зі служби озброєння внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ:

 

Стрілецька зброя і засоби ближнього бою

Зброя і оптичні прилади для спортивних цілей

Артилерія, міномети, протитанкові і зенітні засоби

Засоби індивідуального бронезахисту та активної оборони

1, 1-А класу 2, 2-А класу 3-6 класу

Ручні гранати

 

Якщо відкинути "щити, кийки і наручники" все решта дозволяє сформувати пристойні за оснащенням частини територіальної оборони, які щоправда у реаліях 2014 року потребуватимуть часу для бойового злагодження та висування підрозділів у ймовірні райони виконання завдань за призначенням.

ІА "Вголос": НОВИНИ