Ну а тепер по порядку. Я вже писав https://vgolos.com.ua/blogs/pro_pryzov_do_vnutrishnih_viysk_132858.html про призов до внутрішніх військ, який попередня більшість у Верховній Раді залишила, скасовуючи такий до Збройних Сил. Нова більшість у парламенті на хвилі патріотизму відродила призов до збройних сил, а також уроки НВП-ДПЮ у школах.

Залишу без коментарів "НВП-ДПЮ" - тут своє слова має сказати міністерство освіти, яке порахує потребу у вчителях, підручниках, навчальному інвентарі тощо, а от щодо призову таки висловлюсь.

Для початку декілька питань. Питань може риторичних, а може і ні

1. Дуже хочу бачити статистику щодо того чи служили у війську за призовом ті хто голосував за його відновлення.
2. Чому призов відновили у його радянсько-рабовласницькому вигляді, не вирівнявши призовників на час службу за усіма правами до контрактників, як це зроблено зараз на час мобілізації?
3. Чому досі не реорганізований загальноукраїнський "стройбат" в особі Державної спеціальної служба транспорту і чому до неї мають йти служити строковики?

Тепер пропозиції:
1. Якщо національна безпека України потребує призову до збройних сил (у чому я особисто маю великий сумнів), слід негайно внести зміну у законодавство і прирівняти усіх призваних за соціально-економічним забезпеченням та правами до військовослужбовців за контрактом (до речі у радянські часи так норма діяли для офіцерів запасу, які на 2 роки призвались до збройних сил), а призов тоді слід зробити всеосяжним для усіх здорових чоловіків віком до 30 років, стислим у часі достатнім для проходження КМБ "курсу молодого бійця", прийняття присяги на вірність народу України і вибору або на користь служби за контрактом або у постійному військовому резерві. 
2. Терміново оновити законодавство щодо службі у резерві збройних сил України, відповідно до якого сформувати нову структури резервних компонентів сухопутних, повітряних та військово-морських сил.
3. Ліквідувати військовий призов до Державної спеціальної служба транспорту
4. Ухвалити нову редакцію Закону України "Про Національну Гвардію України", відповідно до якої комплектування цих підрозділів здійснювати екстериторіально на добровільній основі докладно вже писав тутhttps://vgolos.com.ua/blogs/pro_natsionalnu_gvardiyu_ukrainy_138363.html
5. Ухвалити Закон України "Про територіальну оборону"
6. Реформувати законодавство щодо володіння зброєю - кожен хто хоче мати нарізну автоматичну зброю має проходити дійсну службу у резерві до досягнення 50-річного віку із відповідним зберіганням вдома табельної зброї, набоїв та екіперування, а потім у територіальній обороні до 65 річчя, усю чисельну армію приватних охоронців магазинів і складів, яку екіпірують інколи краще за збройні сили на облік і до служби у резерві - маєш здоров'я ходити із дубинкою і газовим пістолетом - будь-добрий послужити у резерві 

p.s. Як доброволець який сам зголосився служити, вже описував свої враження від часткової мобілізаціїhttps://vgolos.com.ua/blogs/yakby_ya_mav_zayvyh_25_milyoniv_gryven_139636.html і отримав коментар такого змісту:
"2. Якби мені запропонували вибрати у підлеглі для походу на війну одного з двох: автора цього опусу чи одного з тих п'яних гопників "що почав з підполковником півжартівливо і не дуже ввічливо виясняти момент...", я вибрав би останнього. Він відкритий, і свою зухвалість демонструю сміливо. Значить боєць з нього вийде."
Як себе зарекомендували "гопники по мобілізації" з ВДВ ми побачили у Краматорську, а як добровольці із НГУ у Маріуполі

ІА "Вголос": НОВИНИ