Як повідомляється у сюжеті ТСН.Тиждень із посиланням на офіційні дані Мінсоцполітики, в курортні зони поїдуть працювати 17 тисяч людей, але неофіційно буде набагато більше.
Наприклад, продавець кукурудзи на пляжі заробить 12 тисяч гривень/місяць, покоївка у готелі - 7 тисяч гривень/місяць, збирач урожаю - 10 тисяч гривень/місяць.
Одеса щорічно б'є рекорди за кількістю туристів, а за трудовими туристами наближається до столиці. У місті шукати персонал на літо починають, як тільки сніг зійде, говорить Світлана Шадо, директор з персоналу ресторанного комплексу. Зокрема, у цьому комплексі підбирають персонал дуже прискіпливо. Офіціантів наймали ще в березні, потім навчали, атестували і тільки після цього випустили до зали. Кожен з них за одну зміну отримує щонайменше 300 гривень.
У невеликому селі на Київщині на збиранні ягід платять до десяти тисяч гривень щомісяця. При цьому людей на роботу привозять із різних областей. Коли ягідки на плантації достигають, потреба у людях зростає утричі. Якщо прополкою бур'янів та поливом займаються близько 30 людей, то у пік сезону необхідно більше сотні.
Проте у порівнянні з закордоном в Україні платять дуже мало. Так, у Польщі за збір полуниці на фермі платять від 20 до 25 тисяч гривень. У Німеччині взагалі до 37 тисяч з проживанням та сніданками.
Так, українець Валерій щоліта їздить до Фінляндії по ягоди і гриби. За законами країни, будь-хто може збирати ягоди та гриби і здати їх за гроші. Така робота дозволяє йому щодня заробляти до 70 євро. За словами чоловіка, до поїздки варто добре готуватися. Наприклад, купити автомобіль, спорядження, в якому будуть якісний костюм та інструменти.
Валерій каже, навіть при затратах, не привозить додому менше півтори тисячі євро.
Утім, з власних спостережень, слід розуміти, що заробити мільйон на сезонних роботах, звісно, не можливо.
ІА "Вголос": НОВИНИ