Мозер пише, що німецькомовній аудиторії складно буде повірити у правдивість його висновків, пише, але вони такі: «Особливо у великих містах на сході і півдні, які в радянський час піддалися колосальному тиску русифікації (сюди відноситься і вбивство цілого покоління «націоналістично налаштованих» інтелектуалів в роки сталінського терору), тих, хто говорить українською, досі демонстративно не розуміють або ж над ними напівспівчутливо, напівпрезирливо посміюються ... Так, мене неодноразово дискримінували , коли я говорив по-українськи!».
«Володимир Путін , який у своєму все більш авторитарній державі вибудував майже незбагненний ілюзорний світ пропагандистського брехні, дав зрозуміти, що війну проти України він повів тільки лише для того, щоб захистити росіян в Україні, ну і в ім'я прав людини ... Тільки от якраз російськомовне населення України і не хоче, щоб їх «звільняв» Путін, тому що люди знають, що при Путіні по-російськи будуть не говорити, а мовчати», - йдеться в статті.
«Путін каже про утиск росіян на Україні і при цьому замовчує про те, що в українському медіаландшафті домінує російська мова, що існує безліч російськомовних шкіл, що російська мова на Україні завжди була захищена законодавчо», - продовжує Мозер. - Щоб звільнити своїх «фольксгеноссе», як це називається на ходовому російському політжаргоні (по-російськи «sootechestvenniki»), Путін анексував територію іншої держави ... Що буде далі? У 1938 році була Австрія, потім Судетська область. Потім Богемія і Моравія. А далі?».
Джерело: Inopressa
ІА "Вголос": НОВИНИ