Про це повідомив речник МЗС Євген Перебийніс, передає «Радіо Свобода».
За період із кінця липня по 10 грудня цього року Укрморрічінспекція Мінінфраструктури зафіксувала перебування 99 суден під прапорами іноземних держав, переважно Росії (48 із них ішли під прапором Росії, 4 під прапором Молдови, 2 Італії, 2 Кіпру, 1 Португалії, 1 Мальти, решта – низки острівних держав).
Також за ознаками порушень статті 29 Повітряного кодексу України до 27 російських авіакомпаній, серед яких «Аэрофлот – российские авиалини», «Трансаеро» та інші, застосовано фінансові санкції у вигляді штрафів; усього винесено 2193 постанови на загальну суму близько 300 мільйонів гривень, які авіакомпанії-порушники мають сплатити до бюджету України.
Як сказав Перебийніс, на підставі інформації Мінінфраструктури МЗС офіційно інформує Міжнародну морську організацію про недотримання іноземними державами Конвенції ООН з морського права 1982 року та інших міжнародних документів. МЗС також звернулося з нотами до держав прапору суден-порушників із проханням надати офіційні пояснення щодо порушення порядку в’їзду та виїзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї з вимогою не допускати таких порушень у майбутньому. Крім того, МЗС офіційно попередило іноземні держави про відповідальність судновласників, операторів та капітанів суден за порушення законодавства України внаслідок заходження суден під іноземним прапором до закритих морських портів на тимчасово окупованій території Криму та Севастополя.
МЗС вкотре звертається до іноземних держав із закликом уникати будь-яких дій, що могли б тлумачитися як порушення територіальної цілісності та суверенітету України, чітко дотримуватися міжнародного та національного законодавства в частині режиму закритих морських портів та портів авіаційного сполучення в окупованих Росією Криму й Севастополі, наголосив речник МЗС.
Нагадаємо, Державіаслужба станом на 19 листопада наклала на російські авіакомпанії 261,5 млн грн штрафів згідно з українським законодавством за порушення правил і порядку використання повітряного простору України.
Нагадаємо, Україна має намір домогтися виключення Росії з ICAO і Міжнародної морської конвенції через постійні порушення російськими компаніями українського авіаційного простору на території Криму.
Якщо Росію виключать з цих організацій, вона втратить право на польоти до країн-учасниць ICAO. Окрім того, російські кораблі не зможуть заходити у міжнародні порти.
ІА "Вголос": НОВИНИ