Так вважають аналітики приватної американської розвідувально-аналітичної компанії Stratfor, передає «Апостроф».

На їхню думку, у зв'язку з цим Україні, можливо, доведеться піти на поступки у питанні реалізації Мінських угод. Країни колишнього СРСР, враховуючи політичні зміни, що відбулися в Європі та США, ймовірно, переглянуть свої позиції у відносинах із Заходом. Зокрема у Молдові новообраний президент Ігор Додон буде намагатися поглиблювати економічні і політичні зв'язки з Росією. Грузія також почала пом'якшувати свою позицію щодо невизнаних республік Абхазії та Південної Осетії.

Україна спирається на економічну та політичну підтримку Заходу, який запровадив санкції проти Росії за анексію Криму й розпалювання конфлікту на Донбасі. Тим не менше уряд у Києві не може бути впевнений в тому, що санкційний тиск продовжуватиметься, вважають у Stratfor.

З огляду на тривалу війну на сході в Україні навряд чи буде обраний проросійський лідер, але мінливі політичні обставини в Європі і США можуть змусити Київ переглянути свою позицію щодо Мінських угод і прийняти більш примирливий підхід до переговорів з Росією щодо ситуації на Донбасі.

Водночас Київ може спробувати посилити військову співпрацю з Польщею і країнами Балтії, якщо члени НАТО, зокрема США, скоротять свою присутність у Центральній та Східній Європі.

Протягом наступного року, поки адміністрація нового президента США буде знайомитися зі справами, а розкол в Європейському Союзі продовжить розширюватися, Росія може спробувати повернути собі вплив у багатьох периферійних державах колишнього СРСР.

«Проте цей вплив навряд буде таким сильним, як у середині 2000 років. Навіть якщо в 2017 році Захід послабить свої санкції проти Москви, США і НАТО навряд чи відмовляться від своїх союзників по периферії Росії», – підсумували у Stratfor.

ІА "Вголос": НОВИНИ