Місія до південного полюса запланована на 2016 рік. Вартість проекту становить $100 мільйонів. Дані, які забезпечить місячна обсерваторія, будуть набагато більш точними, ніж дані, отримані наземними і навіть космічними обсерваторіями.
Однією з проблем, яку потрібно вирішити, є перепади температури на Місяці. Місячна доба триває майже цілий земний місяць і діляться на два періоди. Перші два тижні (місячний день) температура на поверхні нашого супутника досягає 120 градусів за Цельсієм, а потім настає двотижнева ніч, коли температура не перевищує 170 градусів за Цельсієм.
Проте вчені визначили, що якщо розмістити обсерваторію на полюсі, то перепади температур будуть менш критичними - +90 і -50 градусів за Цельсієм.
Роботу телескопів забезпечуватимуть сонячні панелі, а дані будуть передаватися на Землю безпосередньо. Окрім наукових завдань, місячна база буде вирішувати і комерційні. Компанія Moon Express планує почати на Місяці видобуток корисних копалин - металу, мінералів і води. Метал та мінерали стануть у нагоді для виробництва виробів на Землі, а вода знадобиться космонавтам, які поселяться на Місяці.
Для початку, щоб підтвердити потенційну успішність майбутньої місії, компанія ILOA планує відправити на Місяць і встановити там невеликий телескоп розміром із коробку для взуття.
Перед цим представники компанії Moon Express відправлять до південного полюса нашого супутника слабкий ровер, який повинен буде досліджувати місцевість і збирати дані.
Джерело: Кореспондент
ІА "Вголос": НОВИНИ