Зварювання першого стику труби пройшло в районі села Ус Хатинь на 18 км Намського тракту в околицях Якутська, передає «Интерфакс».
У церемонії взяв участь президент Росії Володимир Путін.
«Ми починаємо найбільший будівельний проект у світі. Більшого в світі найближчим часом не буде», - наголосив Путін і додав, що «це надзвичайно важливий проект і для Російської Федерації, і для Китайської Народної Республіки».
Введення родовища в експлуатацію планується в 2018 році.
Китай почне будівництво «Сили Сибіру» на своїй території в першій половині 2015 року, заявив заступник голови Держради КНР Джан Гаол. За його словами, Пекін має намір розвивати відносини з Москвою незалежно від змін у міжнародній обстановці.
«Як не зміниться міжнародна ситуація, ми будемо з вами разом витримувати будь-які випробування і будемо докладати максимум зусиль до того, щоб розвивати всебічні, стабільні, довгострокові, надійні відносини всеосяжного стратегічного партнерства», - запевнив Гаол.
Газопровід «Сила Сибіру» постачатиме якутський і іркутський газу на внутрішній ринок і на експорт в Китай.
Газотранспортна система «Сила Сибіру» потужністю 38 млрд кубометрів газу на рік, з можливістю збільшення до 64 млрд кубометрів і протяжністю 4000 км пройде від Іркутської області через Якутію до Хабаровська. Від міста Свободний до Благовєщенська (на кордоні з КНР) буде побудований відвід для поставок газу в Китай.
21 травня 2014 «Газпром» і Китайська національна нафтогазова корпорація підписали договір купівлі-продажу газу по «східному» маршруту. Договір укладено строком на 30 років і передбачає поставку російського газу в Китай в обсязі 38 млрд кубометрів газу на рік.
ІА "Вголос": НОВИНИ