Про це під час брифінгу у Києві повідомив Віце-прем`єр-міністр України, голова Державної комісії розслідування катастрофи літака Володимир Гройсман.

«Найголовніше питання зараз – це увійти на територію, де є уламки літака, щоб дуже ретельно все дослідити і подивитись, чи не залишились там тіла, які після ідентифікації нам треба повернути на батьківщину», - сказав Володимир Гройсман.

Для реалізації цього завдання, за словами Віце-прем’єр-міністра, необхідно організувати входження у зону падіння літака міжнародної поліцейської місії, яка зможе забезпечити охорону експертів, які працюватимуть на цій території.

«Сьогодні є питання ратифікації відповідної угоди. Документ готується і найближчим часом буде поданий на розгляд Парламенту. Сподіваюсь, що він буде прийнятий у Верховній раді вже наступного тижня», - зазначив Володимир Гройсман.

За даними прес-служби президента, сесія, на якій розглянуть питання ратифікації, відбудеться 31 липня

За його словами, зараз найважливіші питання – це дослідження обставин трагедії, підготовка висновків і оприлюднення результатів.

«Ми маємо зробити усе, щоб кожна людина в усьому світі розуміла, що і з яких причин сталося в небі над Україною», - підкреслив Віце-прем’єр-міністр.

Гройсман також повідомив, що у Харкові розвантажено усі чотири вагони-рефрижератори з тілами невинно загиблих пасажирів літака Boeing 777 «Малайзійських авіаліній». Зі 227 спеціально підготовлених контейнерів з тілами 189 вже відправлено до Нідерландів для ідентифікації. Решта буде відправлено 26 липня зранку.

Він також нагадав, що між Національним бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів з цивільними повітряними суднами України та Радою з Безпеки на транспорті Нідерландів підписано угоду про передачу проведення розслідування авіатрагедії з повітряним судном Боїнг 777-200 нідерландській стороні. Рада з Безпеки польотів Нідерландів офіційно взяла на себе відповідальність за розслідування обставин катастрофи.

Нагадаємо, 17 липня внаслідок теракту розбився пасажирський літак «Malaysia Airlines», який виконував рейс «Амстердам-Куала Лумпур». На борту перебувало 283 пасажирів та 15 членів екіпажу,які були громадянами 9 країн. Загинуло 83 дітей, в тому числі троє немовлят.

За даними радника МВС, літак збили з зенітно-ракетного комплекса«Бук», поставленого терористам Росією.

Про те, що ракету в пасажирський літак випустили бойовики за сприяння Росії також заявили представники Великобританії та США.

Донецькі бойовики зізнались, що саме вони збили пасажирський «Боїнг» Малайзійських авіаліній. Терористи сплутали пасажирський лайнер з українським військовим літаком. Також з’явилась інформація, що ціллю терористів був транспортний літак України, який не вилетів.

За фактом падіння літака «Малайзійських авіаліній» українська міліція порушила кримінальну справу за статтею «терористичний акт».

Також справу за фактом падіння літака розслідує прокуратура Нідерландів

Повідомлялось, що бойовики заблокували місце падіння літака і не допускали туди українських слідчих.

 

ІА "Вголос": НОВИНИ