Відповідна заява з'явилася на тлі масових перевірок документів представниками територіальних центрів комплектування в різних містах України.

«Ці теми зазнають особливих інформаційних атак через активне фокусування та поширення фейків з боку ворога. Важливо, аби вітчизняні медіа відрізняли правдиву інформацію від російських вкидів та подавали інформацію лише з офіційних та достовірних джерел. Це є важливим аспектом захисту національної безпеки», – йдеться в повідомленні.

Як зазначає пресслужба Нацради, росіяни активно намагаються сформувати в українському суспільстві негативне ставлення до процесу мобілізації та «демонізації» ТЦК. Зокрема, російська влада заклала у держбюджеті на пропаганду $1,6 млрд. При цьому переважно інформаційні зусилля країни-агресора спрямовані саме на українську аудиторію.

«Мета такої діяльності – зупинити мобілізацію, розколоти суспільство, посіяти паніку і розбрат, і таким чином знизити обороноздатність нашої країни», – додає пресслужба.

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення закликала ЗМІ ретельно вивчати достовірність і походження будь-якої інформації, особливо пов’язаної з мобілізаційними процесами.

«Навіть у разі висвітлення якогось суперечливого випадку затримання людини представниками ТЦК варто максимально обережно використовувати цитати, бо емоційні висловлювання у таких випадках є природніми, але їх поява в медіа з поширенням перекручується та надає їм перебільшеного значення», – йдеться в заяві.

ІА "Вголос": НОВИНИ