Чи не кожен львів’янин (та й не лише) знає, хто у Львові має прізвисько «Доля».
І так – це міський голова Львова Андрій Садовий – без його участі або ж погодження у місті не відбувається нічого. А якщо маєш на меті започаткувати бізнес, то повинен відділити долю градоначальнику – це може бути й 10, і 20, а то й 40% від прибутку.
То ж чи Садовий у долі з ринком «Добробут» був усі ці роки свого мерства, а коли запахло смаженим, він вирішує звернутися до генпрокуратури через нібито крадіжку комунального майна на ділянці колишнього ринку «Добробут».
Але чому Садовий згадав майже 20-річну історію із судовою тяганиною саме зараз не до кінця зрозуміло. Видається, що допоки Андрій Іванович був у долі з власником ринку «Добробут» Валерієм Холодило – земельна ділянка у самісінькому центрі Львова не була цікава чиновникам мерії.
«Фірма, зареєстрована в Москві, «Галінвест», власник Холодило, колишній комсомольський діяч, на початках Незалежності обманув міську владу, обласну владу і переписав на себе землі, майно. Йдеться про територію, де був розташований ринок «Добробут», дуже багато нерухомості – 500 млн грн у нинішніх цінах. На початках війни «чорні» реєстратори почали це все переоформляти», – каже Андрій Садовий.
Логічне питання – російсько-українська війна триває з 2014 року, то у мерії заплющували очі на те, що фірма з Москви, а зараз, коли навколо «Добробуту» виникло багато питань від громадськості Садовий вирішує вмити руки та зняти з себе відповідальність.
Найстрашніше у цій ситуації – скільки ще у Львові працює фірм, зареєстрованих у рф. Мабуть, вчасно сплачують «долю», якщо про них у Львівській мерії не говорять…
Поки що…
Зазначимо, що справа про ділянку 0,66 га на площі Осмомисла за оперним театром тягнеться з початку 1990-х. Тоді міська рада спільно з українсько-австрійською фірмою заснувала ТОВ «Галінвест» та планувала збудувати тут 5-поверховий готель.
Через кризу будівництво зупинилось на рівні фундаменту, а на його місці облаштували тимчасовий ринок «Добробут». Чим конкретно займалося підприємство у середині 90-х роках невідомо з жодних документів. Натомість відомо, що підприємство примудрилося за ці роки перед кількома структурами заробити собі мільйонні борги, в результаті чого було проголошено спочатку процедуру банкрутства підприємства (1999 рік), а потім, 2002 року, розпочато процедуру санації (оздоровлення підприємства).
Згодом «Галінвест» закрив ринок Добробут та дозволив компанії «Євротрек» облаштувати на його місці супермаркет Арсен, який запрацював у квітні 2023 року.
Згідно з даними аналітичної системи YouControl, ТОВ «Спільне українсько-австрійське підприємство Галінвест належить австрійській компанії «Ост-інвест-унд Баупроектменеджмент Г. М.Б.Г», кінцевим бенефіціаром якого є львівʼянин Валерій Холодило.
ІА "Вголос": НОВИНИ